Motto: „Děti si mohou hrát, rodiče mají žít!“

Aktivity Praha

Individuální hlídání dětí

 • Pravidelné hlídání
 • Příležitostné hlídání
 • Akutní hlídání
 • Celodenní hlídání
 • Celonoční hlídání
 • Hlídání o víkendech, svátcích
 • Hlídání v cizím jazyce
 • Hlídání na hotelech
 • Hlídání na svatbách
 • Hlídání více dětí najednou
 • Hlídání dětí se zdravotním postižením
 • Doučování dětí
 • Doprovod na dovolenou
 • Příprava a pořádání oslav a jiných akcí pro děti
 • Hlídání v dětských koutcích
 • Akce dle aktuální nabídky...
 • Ceník služeb

Dětský klub s hernou v Komunitním centru Hrubého, Praha 8

Tři značky pro samostatnou cestu životem dětí:

 • flek na triku - samo se pokoušelo najíst
 • bláto na oblečení - bylo venku a mohlo řádit
 • hnědé razítko na spoďárech - samo si zkoušelo utřít zadek
Hlavním cílem našeho dětského klubu je služba pro rodiče, jež chtějí dítě s klidným srdcem svěřit někomu do péče, a čas, který jim tímto vznikne, zaplnit svými úkoly, zkouškami nebo prací.

Milí rodiče,
úvodem bychom rády poděkovaly stávajícím rodičům za to, že Vás máme a máme Vaše zlatíčka, která jsou pro nás společně tím nejdražším, protože díky Vám a Vašim dětem můžeme dělat tuto práci, která nás tak baví. Vážíme si Vaší podpory a přátelského přístupu, které nám pomáhají neustále naše služby posouvat dál. Hlídání dětí se díky Vám za poslední rok úžasně proměnilo a již teď se těšíme, co přinese ten rok nadcházející.

K péči o Vaše děti přistupujeme zodpovědně a profesionálně, a proto na našem hlídání najdete zejména adekvátní počet tet, kterých nikdy není méně než 2, většinu času až o dvě více. Jedině tak dokážeme zajistit kompletní péči a každodenní pobyt venku, individuální nácvik na nočník a wc, nácvik stolování, chování v kolektivu, pravidelné výtvarné aktivity, narozeninové oslavy, individuální kontakt s rodiči, zvykací dobu neomezeně dlouhou pro děti, které to potřebují, děti mladší jednoho roku, děti se zdravotním znevýhodněním, a to vše v rodinné a podpůrné atmosféře. Péče o děti „předškolkového“ věku je zkrátka organizačně nesmírně náročná (a krásná!).

Mimo kompletní péči o Vaše dítko Vám nabízíme:

 • pravidelný ucelený program péče o děti – na dané období (vždy 2-3 měsíců) vyvěšený na nástěnce (hlavní aktivity práce s dětmi, více říkadel a básniček a jejich znění, plán výtvarných a kreativních činností, pohybové činnosti a informace o dalších aktivitách, které s dětmi děláme)
 • stimulaci řečového vývoje – min. 2x týdně - rozšiřování slovní zásoby, rozvoj vyjadřovacích schopností, "logohrátky", samostatný projev pro posilování sebevědomí dítěte
 • zábavný program "poznáváme angličtinu"- posloucháme jiný jazyk než český
 • cílené pohybové aktivity, protahování
 • zpěv a nácvik písní s hudebním nástrojem
 • relaxační cvičení
 • čtecí babičku
 • padákování
 • školení tet v oblasti 1. pomoci a prevence úrazů, vzdělávání v oblasti výchovy dětí
 • flexibilní způsob docházky
 • možnost využít letní příměstký tábor uzpůsobený programem a činnostmi
 • výhoda odečtu "školkovného" z daní za minulý rok

Program:

 • 8:00 - 9:00 – příchod dětí, samostatné aktivity dětí dle jejich zájmu a výběru
 • 9:00 - 9:30 – cílený program pro děti
 • 9:30 - 10:00 – svačina
 • 10:00 - 11:15 – pobyt venku, cílený program s dětmi
 • 11:30 - 12:00 – oběd
 • 12:00 - 14:00 – odpočinkový program s dětmi

Program postupně rozšiřujeme vždy s ohledem na aktuální situaci, zájem dětí a jejich "stav". Aktivity s dětmi nás moc baví a věnovat se jim budeme nadále, nejsme a nechceme být jen hernou :-). Děti budou k programu i nadále motivovány, nenuceny. Naším cílem nadále bude se o děti zejména maximálně postarat po všech stránkách ve spolupráci s rodiči, abyste se u nás cítili dobře a děti si tak pomalu osvojovaly vše, co se jim do budoucího života a školky bude hodit.

Dětský klub je provozován v prostorách Komunitního centra Hrubého, při ulici Hrubého, parcelní číslo 2364/296, k.ú. Kobylisy. V rámci prostor jsou klubu k dispozici vstupní hala s šatnou, herna, zázemí pro pomůcky a pro většinu aktivit, toaleta a v rámci venkovních prostor zastřešený dvorek, hřiště v blízkém okolí.

V Dětském klubu se tedy nachází prostor nejen pro hru, ale také pro rozvíjení dalších kreativních nebo např. pohybových činností. Nechybí zde aktivity taneční, pěvecké nebo činnosti rozvíjející toleranci a komunikaci. Nejdůležitějším a nepostradatelným faktorem zůstává to, aby se zde děti cítily bezpečně a uvolněně. Dětský klub dětem nabízí klidné prostředí. Děti jsou vedeny k samostatnosti.

Dětský klub zajišťuje péči v době celého kalendářního roku, v době letních prázdnin dle poptávky ze strany rodičů. Provoz dětského klubu je PO-PÁ od 8:00 do 14:00 hodin. Kapacita skupiny dětského klubu je max. 15 dětí/den. Pokud zájem rodičů převažuje kapacity klubu, vede provozovatel čekací listinu náhradníků, kteří jsou přijímáni podle volných kapacit a dispozic dítěte.

Péče v dětském klubu je poskytována po celou dobu kalendářního roku, tj. v období od ledna do prosince.

Denní řád je dostatečně pružný, umožňuje reagovat na individuální možnosti dětí, na jejich aktuální či aktuálně změněné potřeby. Nově příchozí dítě má možnost postupně se adaptovat na nové prostředí i situaci. V případě, že dítě bude vyžadovat přítomnost rodiče či blízké osoby, personál zajistí telefonické přivolání rodiče.

Dětský klub je určen výhradně pro děti od 1 roku do 4 let. Děti se při pobytu v klubu musí se řídit provozním řádem herny..

Na přijetí dítěte do dětského klubu není nárok. O přijetí dětí rozhoduje provozovatel na základě přihlášky, požadovaného termínu a modelu plánované frekvence, intenzity docházky a dispozic dítěte.

Děti jsou v rámci klubu pravidelně seznamovány s nebezpečím ohrožujícím jejich zdraví a s postupy, které zvyšují jejich bezpečnost. Děti jsou na začátku i nadále průběžně seznamovány se zásadami bezpečného chování. Personál dbá na dodržování náležitého dohledu nad dětmi (náležitým dohledem není možno rozumět nepřetržité sledování dítěte, ale dohled, který je přiměřený okolnostem, věku, zdravotního stavu, vlastnostem a chování dítěte).

Rodiče platí měsíční platbu za hlídání v dané výši 89,-Kč/hod/za 1 dítě (dle přihlášky dítěte na jednotlivé dny), sourozenecká sleva při pravidelné docházce ve výši 75,-Kč/hod/za 1 dítě. Platba za hlídání je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je dítě přihlášeno.

Reference klientů využívajících dětský klub.

Solné Království v Komunitním centru Hrubého, Praha 8

Máme nový SOLNÝ KOUTEK, naše SOLNÉ KRÁLOVSTVÍ, které budeme využívat s dětmi každý den. Je výjimečný, vymazlený a bude dětem i tetám velmi přínosný. Zažijeme v něm příjemný chvilky hrou, čtením, relaxací...

Děti mají k dispozici hračky, kameny, kamínky v prostoru soliště, kde si mohou hrát i se solí jako s pískem. Atmosféru nám doladí solné lampy se solnými kameny, lampa s ohništěm, ztlumená světla a relaxační hudba nebo pohádky.

K atmosféře nám pomůže certifikovaný přístroj Salin Plus, který zvyšuje imunitu dýchacích cest u dětí i d ospělých (má díky vlivu solných iontů 100% přírodní účinky na čistotu a dezinfekci ovzduší). Solné ionty čistí a ionizují vzduch, likvidují bakterie, infikované viry a alergeny přímo v ovzduší. Vytvoří plnohodnotné klima solné jeskyně inhalací solných iontů. Navozuje psychickou pohodu a relaxaci. Funguje na principu suché inhalace, tedy na dýchání vzduchu plného mikročástic suché soli. V solném koutku je i solná lampa a solný koš se solnými kameny, které obsahují i důležité minerály jako například železo, vápník, brom, jód, draslík či hořčík. Interiér je izolován od vnějšího okolí KC Hrubého, čímž vzniká zároveň hypoalergenní prostor. Inspirační sůl má navíc antibakteriální účinek, zabíjí mikroby.

Účinky jsou příznivé pro všechny, bez rozdílu věku. Je vhodný k léčbě alergií, bronchitidy, astmatu a zánětu dutin, k posílení horních a dolních dýchacích cest, ke zvýšení odolnosti proti vlivu sezonních, respiračních a infekčních problémů, napomáhá odhlenění, zmírňuje a zklidňuje projevy astmatu nebo alergií. Příznivě působí na problémy se štítnou žlázou, zlepšuje látkovou výměnu, snižuje krevní tlak, rovněž snižuje riziko srdečních onemocnění, působí antivirově a antibakteriálně, využívá se při kožních onemocněních, zažívacích problémech, dále poruchách imunity a poruchách nervového systému.

Jeho využití doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a dalších lékařů.  Je vhodný i jako prevence a prostředek zlepšení imunity.

Kontraindikací je akutní, infekční onemocnění, různé formy nemocí z nachlazení, chřipkou, akutním kašlem.

Provozní informace

Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat do 50%. Teplota uvnitř by zase měla být v rozmezí 21°C až 23°C. Při takových ideálních podmínkách se do ovzduší uvolňují všechny potřebné minerály, které přítomna sůl obsahuje. Člověk tyto minerály přijímá dýcháním přes nos a ústa, ale do těla se dostávají i přes kůži. Systém větrání po každé návštěvě zajištěn vyvětráním místnosti čerstvým vzduchem. Filtr v přístroji je zcela bezpečný, pravidelně vyměňován, aby v něm nemohly přežít a množit se nebezpečné bakterie.


Coworking s Hlídárnou v Komunitním centru Hrubého, Praha 8

Maminky, Tatínkové (nejen) pro Vás nabízíme COWORKING s Hlídárnou v prostorách Komunitního centra Hrubého, Praha 8.

Jde o sdílený prostor v rámci kompletně vybaveného centra pro samostatnou práci s Wifi a zásuvkami, kde můžete v klidu pracovat, studovat, číst si, kreativně si tvořit, zatímco si Vaše dítě/děti hrají ve vybavené herně za přítomnosti zkušených tet.

Nabízíme celkem 8 míst u stolu přímo v prostorách herny. Další 2 místa u stolu v místnosti mimo hernu nabízíme v případě, že Vaše dítě zvládne pobyt v herně bez Vás, kdy kdykoliv můžete za dítětem přijít, případně teta s ním přijít za Vámi v případě nutnosti.

Tety mají možnost i trávit čas s dětmi venku na dvorku, který je součástí centra a Vy na ně v díte. Tety mohou dítěti podat (ohřát) jídlo, pití Vámi přinesené s sebou. Coworking je dobré řešení pro všechny zúčastněné. Je výbornou variantou pro ty, co potřebují skloubit rodinu a práci. Mnohem lepší varianta než se pokoušet pracovat po nocích a trápit samu sebe vyčerpáním. A to buď spolu s dítětem či sám bez dítěte.

Coworking je prostě dobré řešení pro všechny zúčastněné. Je výbornou variantou pro ty, co potřebují skloubit rodinu a práci. Mnohem lepší varianta než se pokoušet pracovat po nocích a trápit samu sebe vyčerpáním. A to buď spolu s dítětem či sám bez dítěte.

Je výbornou variantou i v tu chvíli, kdy chcete mezi lidi, kdy si chcete určit čas sám pro sebe (např. čtením, kreativním tvořením apod.). Součástí je sdílená knihovna.

Je výbornou zkušeností pro Vaše dítě, které pak může navázat na svou docházku v rámci našeho Dětského klubu s možností pravidelného hlídání dle individuální domluvy. Maminky a tatínkové mohou v klidu pracovat. Dítě se socializuje. Pokud dítě rodiče potřebuje, ten se tam do chvilky objeví. Děti to netraumatizuje dlouhým odloučením. Rodič musí brát jen zřetel na to, nakolik dítě zde pobyt zvládne a dle aktuální situace, potřeby dítěte se zařídit.

Pravidelní uživatelé jsou povinni hradit měsíčně platbu za hlídání v dané výši 400,- Kč/za celý blok/za 1 dítě, sourozenecká sleva ve výši 300,-Kč/za celý blok /za obě děti. Platba za hlídání je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je uživatel přihlášen. Jednotlivé termíny provozovatel sdělí uživateli vždy minimálně měsíc dopředu.

Jednorázové návštěvy uživatele jsou zpoplatněny za hodiny strávené ve sdílené kanceláři a to 60,-Kč/hod za jedno dítě, 75,-Kč/hod za 2 a více dětí, a 50Kč/hod bez dítěte. Provozovatel negarantuje aktuální dostupnost volného místa. Rezervace je nutná alespoň ráno před příchodem.

Objednávání sdíleného prostoru s hlídáním je uživatel oprávněn na emailu terezaK@agenturateja.cz či na tel.čísle 777 815 896 (i formou sms).

Tanečky s Jančou v Komunitním centru Hrubého, Praha 8

Přijďte s námi rozhýbat toto místo, vytvořit si společně strávený čas...
Čas strávený aktivně - pohybem, tancem.

Každý čtvrtek 16:15-17:15, děti cca 2 až 6 let (kapacita max 6-7 dětí)

Každý čtvrtek 17.30-18:30, děti cca 2 až 6 let (kapacita max 6-7 dětí)

Za příznivého počasí se budou konat i venku u nás na komunitním dvorku v prostorách Komunitního centra Hrubého, Praha 8.

Náplní kurzu je zábavnou a hravou formou podporovat přirozené pohybové a taneční schopnosti dětí. Skrze tanec se děti učí poznávat své tělo, pracovat s ním, koordinovat a ovládat své pohyby tak, že se zlepšuje pohyblivost kloubů a je posilováno svalstvo celého těla, vnímat hudbu a rytmus. Taneční, pohybová a rytmická průprava podpoří jejich zdravý motorický i osobnostní vývoj. Hodiny jsou vedeny a metodicky zpracovány kvalifikovanou lektorkou s vysokoškolským tanečním a pedagogickým vzděláním (absolventka taneční konzervatoře - učitelka tance, umělec interpret, umělec choreograf s praktickou i teoretickou znalostí ve výchovně- vzdělávacím procesu). Děti si postupně vyzkouší a osvojí základy moderního tance, baletu, lidového tance, scénického tance, polky, streetdance, výrazového tance, jazzdance.

Cena lekcí: (účastní se 1 dítě)

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 200 Kč/lekce
 • Platba balíček 10 lekcí = 1200 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 1990 Kč
Cena lekcí: (účastní se 2 děti, sourozenci)
 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 300 Kč/lekce
 • Platba balíček 10 lekcí = 1690 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 3150 Kč

Při rezervaci kurzu do poznámky napište jméno dítěte a měsíc/rok narození. Přihlášení je závazné. Kontaktní osoba Bc. Terka Kohoutová, tel. 777 815 896, email terezaK@agenturateja.cz. Po přihlášení Vám budou zaslány informace k platbě. Platba je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je uživatel přihlášen. Náhrady za včasné omluvy může dítě vychodit v daném měsíci nebo v měsíci následujícím v maximálním počtu 2 lekce/měsíc. Při dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem (více jak 14dní) lze náhrady řešit individuálně p o domluvě s provozovatelem.

Pravidla pro zrušení a náhrady: (z důvodu dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem)

 • Lekce se ruší nejpozději 24 hodin předem.
 • V případě zakoupení balíčku 5 lekcí je možné nahradit maximálně 1 lekci - nutné vychodit do maximálně 1 měsíce od přihlášení.
 • V případě zakoupení balíčku 10 lekcí je možné nahradit maximálně 3 lekce - nutné vychodit do maximálně 2 měsíců od přihlášení.

Naše kroužky jsou pro maximální počet 10 osob, proto na nich nemusí účastníci dokládat žádné potvrzení o testování/očkování/prodělání nemoci. Děti nemusí používat roušku ani respirátor. Dodržujeme veškerá potřebná hygienická opatření týkající se provozu a úklidu, všechny prostory jsou vybaveny dezinfekcemi na ruce a jednorázovými ručníky, při úklidu desinfikujeme všechny společně využívané plochy a povrchy. Během kroužků větráme.

S sebou: pohodlné oblečení, sukni, pití, případně malou svačinu.

Dílnička pro rodiče s dětmi s prvky Montessori

Přijďte s námi tvořit toto místo, vytvořit si společně strávený čas...

Dílničky se budou konat pravidelně každou středu mezi 16:00-17:00 a 17:15-18:15

Dílničky jsou určeny pro děti od 2 do 6 let v doprovodu jednoho rodiče. Kapacita jedné lekce jsou maximálně 4 děti s rodičem. Rodič nemusí být nutně přítomen (může nám dítě svěřit a poté si ho vyzvednout). Vzhledem k aktuální situaci přijímáme zatím pouze naše školičkové děti (nebude docházet nikdo cizí mimo naší docházku). Až situace dovolí, přidáme případně i další dny a časy, dle zájmu i dopolední. Přes léto bude dílnička fungovat také v termínech otevření školičky-táborů.

Učte své děti rozvíjet řeč, paměť a pozornost. Zdokonalujte jejich koordinaci těla, vyvíjejte jemnou motoriku, pěstujte trpělivost a soustředění. To vše zábavnou a hravou formou za podpory průvodce tety Adélky.

Děti se učí spolupracovat s ostatními dětmi i dospělými, vzájemnému respektu a respektu k sobě samým, zodpovědnosti, nápravě chyb (chyba není špatně, z chyb se člověk učí), atd. Děti s aktivitami nejen pracují, ale učí se i základním pravidlům - něco začnu, dělám a ukončím (uklidím). V průběhu aktivit si po sobě zametají, utírají, vysávají. A to vše ve spolupráci s vyškolenou průvodkyní, která je Vám/dětem po celou dobu lekce k dispozici. Začleněny budou i aktivity praktického života (péče o sebe, o okolí...). Děti mohou zažít jejich mnohdy první spolupráci s cizím člověkem a ostatními dětmi, uvědomí si více své hranice v novém prostředí. Cílem je vést vaše děti k samostatnosti, lásce, ohledu na sebe a okolí.

K dispozici máme montessori pomůcky pro smyslové rozlišování, hrubou a jemnou motoriku a pro rozvoj řeči. Nebudou chybět aktivity sebevyjádření jako jsou výtvarná výchova, hudba. Všechen materiál pokrývá senzitivní období v dané věkové kategorii.

Vzdělávání je pro nás proces, který nikdy nekončí. Sami se neustále zdokonalujeme a učíme věci, které nás zajímají a tak jsme si řekli, že i tímto způsobem musíme přistupovat v předávání znalostí a dovedností. Vítáme i Vaše zkušenosti.

Základní pravidla:

 • Necháme dítě pracovat, pomáháme jen, když nás vyzve, požádá, necháme jej i si aktivitu vybrat, jen když dlouho neví, nabídneme možnosti.
 • Učíme dítě začít aktivitu, provádět a následně dokončit (mnohdy musíme uklízet sami, ale nevadí, děti se od nás učí, ač to tak mnohdy na první pohled nevypadá).
 • Snažíme se pracovat v tichosti, neboucháme věcmi, zavíráme a odkládáme věci v tichosti, nerušíme ostatní.
 • Učíme děti respektu, nebereme si aktivity z rukou, počkáme, až druhý dopracuje a aktivitu uklidí a pak si ji vezmeme.
 • Spolupracujeme (pracujeme na jedné aktivitě) jen když obě strany souhlasí.
 • Učíme děti základním pravidlům slušného chování (pozdravení, rozloučení, žádání o něco prosím, děkování, apod.).

Pomůžeme dítěti získat:

 • Samostatnost a soběstačnost
 • Schopnost postarat se samo o sebe
 • Kognitivní funkce a schopnost učit se
 • Jazykové dovednosti a slovní zásobu
 • Sociální a emocionální rozvoj
 • Jemnou a hrubou motoriku

Ceny lekcí (účastní se 1 dítě + 1 rodič):

 • Ukázková lekce = 300 Kč
 • Platba balíček 5 lekcí = 1300 Kč
 • Platba balíček 10 lekcí = 2500 Kč

Ceny lekcí (účastní se 2 děti-sourozenci + 1 rodič):

 • Ukázková lekce = 450 Kč
 • Platba balíček 5 lekcí = 2000 Kč
 • Platba balíček 10 lekcí = 4100 Kč

Při rezervaci kurzu do poznámky napište jméno dítěte a měsíc/rok narození. Přihlášení je závazné. Kontaktní osoba Bc. Terka Kohoutová, tel: 777 815 896, email: terezaK@agenturateja.cz. Po přihlášení Vám budou zaslány informace k platbě.

Pravidla pro zrušení a náhrady (z důvody malé kapacity):

 • Lekce se ruší nejpozději 24 předem.
 • V případě zakoupení balíčku 5 lekcí je možné nahradit maximálně 1 lekci - nutné vychodit do maximálně 1 měsíce od přihlášení.
 • V případě zakoupení balíčku 10 lekcí je možné nahradit maximálně 3 lekce - nutné vychodit do maximálně 2 měsíců od přihlášení.
 • Další náhrady, jsou možné pouze v případě dohody v případě volné kapacity (jen při dlouhodobé nemoci).

S sebou: přezůvky a věci na převlečení (doporučujeme 2x)

Průzkumník přírody

Průzkumník přírody s Danem v okolí Komunitního Centra Hrubého a se zázemím v centru (outdoorový kroužek). pojďte s průvodcem Danem prozkoumat přírodu kolem nás. Dopřejte svým dětem zažít jedno malé dobrodružství každý týden.

Obsah kurzu bude tématicky rozdělený podle ročních období a příroda nám slouží jako učebna v kombinaci s vnitřního prostory herny v KC Hrubého za velmi nepříznivého počasí (každý se půjde ale určitě alespoň na chvilku ven - aktivity budou uzpůsobeny aktuálnímu počasí). Program bude sestaven tak, aby posiloval dětskou senzitivitu, odolnost, poznává zákonitostí přírody, rozvíjení badatelských dovedností, využití situačního učení, kdy mají děti na výběr, co zrovna chtějí zkoumat prokládané hrou, trénování individuální i skupinové spolupráce.

Budou zahrnuta témata jako: co je fotosyntéza, jak k ní přispívá slunce a chlorofyl, proč se semena ukrývají v plodech, pozorování klíčení, jak se rostliny šíří po celém světě, pozorování ptáků a jejich správně krmení, pozorování drobných živočichů v trávě, zvířata a jejich stopy, orientace v terénu, zacházení s mapou/mikroskopem, vyprávění o větru (proč a kam fouká), kde se bere déšť a mraky, podívat se do hloubky pod zem, vývoj života a člověka, vztah člověka k přírodě a ekosystému, zkoumání půdy a vody, geniální hmyz, příroda zblízka, pěstování, kompostování, třídění odpadu, šetření přírody v domácnosti, udržitelnost, recyklace, jak funguje uzavřený cyklu jídla. Vnímání, že svět má svůj řád, že je rozmanitý a pozoruhodný, nekonečně pestrý a různorodý – jak svět přírody, tak i svět lidí. Všímání si změn a dění v nejbližším okolí. Vnímání a rozlišování pomocí všech smyslů, co se děje s vodou v zimním období. Čekají nás různé pokusy s vodou, ledem a sněhem, co se s ledem a sněhem děje uvnitř a co naopak venku s vodou? Co to je mráz a vítr? ... a mnoho další... zapojeny budou i pohybové aktivity, biologické a přírodní edukativní hry.

Každé Úterý 15.30-17.00h děti cca 5 -7let (kapacita 5 dětí)

Ceny lekcí: (účastní se 1 dítě)

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 200 Kč/lekci
 • Platba balíček 10 lekcí = 900 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 1790 Kč

Ceny lekcí: (účastní se 2 děti, sourozenci)

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 300 Kč
 • Platba balíček 10 lekcí = 1490 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 3000 Kč

V ceně: badatelské pomůcky, program, lupy, mikroskop, zápisník, knihy, tématické a didaktické hry, zázemí v KC.

Při rezervaci kurzu do poznámky napište jméno dítěte a měsíc/rok narození. Přihlášení je závazné. Kontaktní osoba Bc. Terka Kohoutová, tel. 777 815 896, email TerezaK@agenturateja.cz. Po přihlášení Vám budou zaslány informace k platbě. Platba je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je uživatel přihlášen. Náhrady za včasné omluvy může dítě vychodit v daném měsíci nebo v měsíci následujícím v maximálním počtu 2 lekce/měsíc. Při dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem (více jak 14dní) lze náhrady řešit individuálně po domluvě s provozovatelem.

S sebou: teplé, funkční oblečení na ven a věci na převlečení.

Naše kroužky jsou pro maximální počet 5 dětí, proto na nich nemusí účastníci dokládat žádné potvrzení o testování/očkování/prodělání nemoci.Děti nemusí používat roušku ani respirátor. Dodržujeme veškerá potřebná hygienická opatření týkající se provozu a úklidu, všechny prostory jsou vybaveny dezinfekcemi na ruce a jednorázovými ručníky, při úklidu desinfikujeme všechny společně využívané plochy a povrchy. Během kroužků větráme.

Solná Dílnička/Hernička v Komunitním centru Hrubého, Praha 8

Naše Solné Dílničky v sobě skrývají prvky Montessori přístupu s tím, že děti jsou vedeny respektujícím přístupem dospělého, ale hlavní tvoření zůstává právě na dítěti. Dospělý si během společného času odpočine (třeba i se šálkem kávy nebo čaje), a zároveň může obdivovat, co jeho dítě dokáže a jak je úžasné. Nechte své děti svobodně a v bezpečném prostředí projevit svou kreativitu a objevovat nové možnosti, emoce.

Zapojením všech svých smyslů: chuti, zraku, čichu, hmatu i sluchu a objevováním nejrůznějších struktur a materiálů děti podporujeme v jejich přirozeném psychickém i fyzickém vývoji. Během experimentální hry, kdy děti komunikují s dospělými a ostatními dětmi, se navíc zlepšují jejich sociální, jazykové i emotivní schopnosti. Děti si během tvoření hrají a poznávají nové kamarády. V neposlední řadě se zcela nenásilnou formou u dětí nastartuje proces učení tím, jak se s pomocí dospělých snaží dojít k vytvoření jednoduchého díla.

Inspirovat se budeme ročními obdobími, tradicemi (v létě připravíte zmrzlinu, naaranžujete kytice, v zimě se připravíte na Ježíška zdobením cukroví, na čarodějnice si uvaříte kouzelný lektvar, na Halloween si vytvoříte vlastního kostlivce), protáheneme se v doprovodu relaxační hudby zkusíme si dechové techniky v duchu mildfulness (např. výdech jako had), zažijeme hravou jógu, různé hry se solnými kameny (např. sestav zvíře, sluníčko schovej kámen), užijeme si solné pískoviště, využijeme fontánku s kamínky, budeme vyrábět a dělat pokusy. Atmosféru nám dotvoří prostředí inspirované solným královstvím se solnými lampami, kameny, solištěm, lampou s ohništěm... Těšit se dále můžete na zábavné říkanky, rýmovačky i relaxační hudbu během tvoření, hraní si... zábavného hraní si a tvoření s velkým množstvím nejen Montessori pomůcek, s různými barvami, materiály, tvary, vůněmi... (voňavá modelína, umělá hlína nerozeznatelná od té pravé, solné pískoviště, kinetický písek, třpytivá rýže a mnoho dalšího...)

K solné atmosféře pomůže certifikovaný přístroj Salin Plus, který zvyšuje imunitu dýchacích cest u dětí i dospělých (má díky vlivu solných iontů 100 % přírodní účinky na čistotu a dezinfekci ovzduší). Solné ionty čistí a ionizují vzduch, likvidují bakterie, infikované viry a alergeny přímo v ovzduší. Vytvoří plnohodnotné klima solné jeskyně inhalací solných iontů. Navozuje psychickou pohodu a relaxaci. Funguje na principu suché inhalace, tedy na dýchání vzduchu plného mikročástic suché soli. V solném koutku je i solná lampa a solný koš se solnými kameny, které obsahují i důležité minerály jako například železo, vápník, brom, jód, draslík či hořčík. Interiér je izolován od vnějšího okolí KC Hrubého, čímž vzniká zároveň hypoalergenní prostor. Inspirační sůl má navíc antibakteriální účinek, zabíjí mikroby.

Účinky jsou příznivé pro všechny, bez rozdílu věku. Je vhodný k léčbě alergií, bronchitidy, astmatu a zánětu dutin, k posílení horních a dolních dýchacích cest, ke zvýšení odolnosti proti vlivu sezonních, respiračních a infekčních problémů, napomáhá odhlenění, zmírňuje a zklidňuje projevy astmatu nebo alergií. Příznivě působí na problémy se štítnou žlázou, zlepšuje látkovou výměnu, snižuje krevní tlak, rovněž snižuje riziko srdečních onemocnění, působí antivirově a antibakteriálně, využívá se při kožních onemocněních, zažívacích problémech, dále poruchách imunity a poruchách nervového systému.

Jeho využití doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a dalších lékařů.  Je vhodný i jako prevence a prostředek zlepšení imunity.

Kontraindikací je akutní, infekční onemocnění, různé formy nemocí z nachlazení, chřipkou, akutním kašlem.

S sebou si doporučujeme vzít starší oblečení a oblečení na převlečení, případně svačinku a pití.

Kapacita míst omezena, malý počet dětí různých věkových kategorií. Rezervace nutná předem na TerezaK@agenturateja.cz.

Středa     9.30-10.30h (děti 1-2,5roku)     10.45-11.45h (děti 2,5-4roky)
Čtvrtek     15.30-17.00 (děti 1-4roky)

Ceny lekcí: (účastní se 1 dítě + 1 rodič)´

 • Ukázková lekce, jednorázový vstup = 350 Kč/lekce
 • Balíček 5 lekcí = 1500 Kč (300Kč/lekce)
 • Balíček 10 lekcí = 2500 Kč (250Kč/lekce) + 1 lekce zdarma
 • Balíček 20 lekcí = 3500Kč (175Kč/lekce) + 2 lekce zdarma

Ceny lekcí: (účastní se 2 děti-sourozenci + 1 rodič)

 • Ukázková lekce, jednorázový vstup = 400 Kč
 • Platba balíček 5 lekcí = 2000 Kč + 1 lekce zdarma
 • Platba balíček 10 lekcí = 4000 Kč + 2 lekce zdarma

Tvořeníčko s Adél v Dílničce Komunitního centru Hrubého P8

Přijďte s námi tvořit toto místo, vytvořit si společně strávený čas...
...čas strávený kreativně, originálně, odpočinkově... s respektujícím přístupem

Vyrábět se budou např. lapače snů, misky/hrníčky ve tvaru listů či jiných zajímavých tvarů z keramiky/hlíny/fimo hmoty/obrazy tvořené mozaikou z barevných sklíček(rozbitého porcelánu)/dlaždiček, výroba svíček a svícnů se zdobením, výroba plyšáků z látek/ponožek, filcové šperky, košíky z provázků a mnoho dalšího... a to vše na základě vlastního stylu dětí a na základě jejich fantazie, kde mohou rozvíjet svůj potenciál, představivost a fantazii. Dětem ponecháme důvěru a necháme je být samé sebou a budeme tím podporovat jejich celkový rozvoj (jemné motoriky, uvolnění se a získávání jistoty a nalezení sama sebe...).

Dítko sedí nad listem papíru a modrou pastelkou obkresluje tvar své levé ruky. Pastelka se jemně dotýká jeho prstů. Kolem kloubů to jde hůř. V záhybu mezi prsty trochu překáží kůže - přitlačí a tuhy se maličko udrolí. Foukne do modrého prachu a dokončí obrys. Stejně pak obkreslí p ravou ruku. Není to snadné, není zvyklý držet pastelku levou, občas mu to ujede a má chuť to vygumovat a začít znovu, ale teta se usměje, když vidí jeho nejistotu.O nic nejde, tohle není hodina výtvarky. Za chvíli je hotová i pravá. Teď do jedné ruky nakreslí to nejdůležitější, co ho vyjadřuje a do té druhé to, co očekává od budoucnosti. Třeba tak může vypadat první setkání...

Každý Pátek     15.30-17.00h     děti cca 3 -7let (kapacita 5 dětí)

Po domluvě s doprovodem rodiče. Za příznivého počasí se budou konat i venku u nás na komunitním dvorku v prostorách Komunitního centra Hrubého, Praha 8.

Ceny lekcí: (účastní se 1 dítě)

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 200 Kč/lekce
 • Platba balíček 10 lekcí = 900 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 1790 Kč

Ceny lekcí: (účastní se 2 děti, sourozenci)

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 300 Kč
 • Platba balíček 10 lekcí = 1490 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 3000 Kč

Při rezervaci kurzu do poznámky napište jméno dítěte a měsíc/rok narození. Přihlášení je závazné. Kontaktní osoba Bc. Terka Kohoutová, tel. 777 815 896, email TerezaK@agenturateja.cz. Po přihlášení Vám budou zaslány informace k platbě. V ceně zahrnuty pomůcky, veškerý materiál k tvoření, zázemí. Platba je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je uživatel přihlášen. Náhrady za včasné omluvy může dítě vychodit v daném měsíci nebo v měsíci následujícím v maximálním počtu 2 lekce/měsíc. Při dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem (více jak 14dní) lze náhrady řešit individuálně po domluvě s provozovatelem.

S sebou: přezůvky a věci na převlečení.

Naše kroužky jsou pro maximální počet 5 osob,proto na nich nemusí účastníci dokládat žádné potvrzení o testování/očkování/prodělání nemoci. Děti nemusí používat roušku ani respirátor. Dodržujeme veškerá potřebná hygienická opatření týkající se provozu a úklidu, všechny prostory jsou vybaveny dezinfekcemi na ruce a jednorázovými ručníky, při úklidu desinfikujeme všechny společně využívané plochy a povrchy. Během kroužků větráme.

Tvořeníčko s nejmenšími s Natálkou v Dílničce Komunitního centru Hrubého P8

přijďte s námi tvořit toto místo, vytvořit si společně strávený čas...
...čas strávený kreativně, originálně, odpočinkově... s respektujícím přístupem

Budeme malovat akvarelem, pracovat s hlínou, budeme malovat i v případě za příznivého počasí dramatizace a čtení pohádek, obtiskávat, vyrábět mýdla, malovat lepidlem, malovat se solí "salt painting". Vyrábět z keramiky/hlíny/fimo hmoty, modelíny, tvořit obrazy mozaikou z barevných sklíček(rozbitého porcelánu)/dlaždiček, filcové šperky, hrát si a tvořit s pískem a barevným podkladem. Budeme vyrábět vlastní pexeso, pracovat s různými materiály (těstoviny, kamínky, čočka...), vyrábět šperky z provázků a přírodnin, zažijeme magické malování. A mnoho dalšího... a to vše na základě vlastního stylu dětí a na základě jejich fantazie, kde mohou rozvíjet svůj potenciál, představivost a fantazii. Dětem ponecháme důvěru a necháme je být samé sebou a budeme tím podporovat jejich celkový rozvoj (jemné motoriky, uvolnění se a získávání jistoty a nalezení sama sebe...).

Pondělí     15.30-17.00h     děti cca 2- 4 roky (kapacita 4 děti)

Po domluvě s doprovodem rodiče. Za příznivého počasí se budou konat i venku u nás na komunitním dvorku v prostorách Komunitního centra Hrubého, Praha 8.

Ceny lekcí: (účastní se 1 dítě)´

 • Ukázková nebo jednorázová lekce = 200 Kč/lekce
 • Platba balíček 10 lekcí = 900 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 1790 Kč

Ceny lekcí: (účastní se 2 děti-sourozenci)

 • Ukázková lekce, jednorázový vstup = 300 Kč
 • Platba balíček 10 lekcí = 1490 Kč
 • Platba balíček 20 lekcí = 3000 Kč

Při rezervaci kurzu do poznámky napište jméno dítěte a měsíc/rok narození. Přihlášení je závazné. Kontaktní osoba Bc. Terka Kohoutová, tel. 777 815 896, email TerezaK@agenturateja.cz. Po přihlášení Vám budou zaslány informace k platbě. V ceně zahrnuty pomůcky,veškerý materiál k tvoření, zázemí. Platba je splatná vždy k desátému pracovnímu dni v měsíci a to měsíc dopředu, na který je uživatel přihlášen. Náhrady za včasné omluvy může dítě vychodit v daném měsíci nebo v měsíci následujícím v maximálním počtu 2 lekce/měsíc. Při dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem (více jak 14dní) lze náhrady řešit individuálně po domluvě s provozovatelem.

Pravidla pro zrušení a náhrady: (z důvodu dlouhodobé nemoci potvrzené lékařem)

 • Lekce se ruší nejpozději 24 předem.
 • V případě zakoupení balíčku 10 lekcí je možné nahradit maximálně 1 lekci - nutné vychodit do max.1 měsíce od přihlášení.
 • V případě zakoupení balíčku 20 lekcí je možné nahradit maximálně 2 lekce - nutné vychodit do maximálně 2 měsíců od přihlášení.

S sebou: přezůvky a věci na převlečení.

Naše kroužky jsou pro maximální počet 5 osob, proto na nich nemusí účastníci dokládat žádné potvrzení o testování/očkování/prodělání nemoci. Děti nemusí používat roušku ani respirátor. Dodržujeme veškerá potřebná hygienická opatření týkající se provozu a úklidu, všechny prostory jsou vybaveny dezinfekcemi na ruce a jednorázovými ručníky,při úklidu desinfikujeme všechny společně využívané plochy a povrchy. Během kroužků větráme.

Příměstské tábory

Hlavním cílem našich příměstských táborů je nalezení způsobu, jak dětem ukázat, že volný čas se dá strávit zábavně, kreativně a pohybem. Připraven máme nabitý program plný zábavy, her, radosti z pohybu a mnoho dalších kreativních aktivit.

Program vždy přizpůsobujeme oběma věkovým skupinám a je velmi pestrý. Snažíme se pokrýt zájmy všech dětí, tzn. zaměřujeme se na zábavné pohybové aktivity, výtvarné činnosti, zábavné hry, deskové hry v rámci odpočinku. Zapojujeme do části programu relaxaci, angličtinu formou hry, naší Montessori dílničku, pohybové hry s padákem, logopedické pohádky, malujeme i mandaly. Nachystané máme i různé tématické bojovky, např. dračí. Děti si mohou vyzkoušet tradiční i netradiční pohybové aktivity, týmové soutěže. Při velmi horkém počasí máme k dispozici po předchozí domluvě s rodiči i ,,dětskou fontánku,,, bazének.

Program probíhá buď v místě konání, nebo vyrážíme dál do okolní přírody. Při špatném počasí máme k  dispozici prostory Komunitního centra a zastřešený dvorek.

Zastáváme respektující a klidné přístupy s cíleným programem, děti do programu nenutíme, když chtějí, necháme jim prostor pro volnou hru. Děti se ve skupinách různě míchají, necháváme to zcela na nich, který den, kde chtějí být zapojeni. Jsme flexibilní.

Děti na táboře zažijí mnoho dobrodružství, příběhů, akcí a zábavy. Poznají nové tváře a možná navážou mnohaletá přátelství nebo kamarádství na celý život, možná získají nezapomenutelný zážitek! Přáli bychom si dostat děti zase zpět na hřiště, do lesů, na sportoviště a další venkovní prostranství, mezi své vrstevníky, nové kamarády.

Nejdůležitějším a nepostradatelným faktorem je pro nás to, aby se zde děti cítily bezpečně a uvolněně.

Pro bezpečný a příjemný pobyt dětí je nutné, aby děti měly vhodné oblečení, případně přezůvky pro vnitřní prostory a vybavení odpovídající aktuálnímu počasí pro možnost využití dvorku, přilehlých hřišť. Vybavení podle aktuálního počasí zajišťuje rodič.

V rámci aktivit dětského klubu nedoporučujeme používání mobilních telefonů, tabletů a obdobných multimediálních přístrojů.

Během pobytu mohou děti konzumovat vlastní jídlo a pití (prosíme v podepsaných miskách). Dětský klub zajišťuje pitný režim pro děti (vodu), ideálně do vlastní, podepsané lahve dítěte.

Při příchodu první den bude dítěti přiřazena značka v šatně, kde rodič zanechá oblečení na převlečení, případně pleny a další osobní věci. Do botníku se stejnou značkou si dítě uloží obuv. Po celý den mají děti k dispozici své svačinky, zejména pití, které nosíme všude s sebou. Jídlo skladujeme ve vhodných podmínkách, k dispozici máme lednici. Obědy dětem ohříváme, chystáme, případně s nimi i pomáháme.

Přezůvky do herny nejsou potřeba. Prosíme donést dětem vlastní ručník v případě možnosti využití naší vodní fontánky.

Při slunném počasí je vhodné děti namazat opalovacím krémem před příchodem do školky, tety je poté ještě přimazávájí dle potřeby během pobytu venku.

Letošní léto bude opět plné zábavy, zážitků, prožitků, her, úsměvů a kamarádství tentokrát na témata blízká nám i dětem. Každý si u nás vybere a může, ale nemusí se proměnit v daný týden v někoho jiného. Každý si odnese skvělé zážitky a dárečky. U nás se baví každý. Zvládneme i případná zdravotní znevýhodnění.

Platí se jako každý rok celodenní blok dle věkové skupiny. Vyzvednutí na domluvě. Ranní příchod mezi 7.30-9hod, vyzvedávání dle domluvy po obědě nebo mezi 16.00-17.00. Zaplacení nevratné zálohy ve výši 500,-Kč/za účastníka po přihlášení. Strava nutná vlastní, pitný a ovocný režim zajištěn. Lze přihlášení jen na jednotlivé dny. Děti si o dnesou domu spousty výtvorů, pomůcek, dárečků a zážitků. Naše tábory jsou i výbornou adaptační formou na školku od září, ať už naší či jinou.

Věková skupina cca 1-3roky     7.30-14.00     500,-Kč/den
Věková skupina cca 3-5let     7.30-17.00     660,-Kč/den
Věková skupina cca 5-10let     7.30-17.00     660,-Kč/den

Ráda bych Vám nabídla tyto slevy

 • Sleva sourozenecká 400,-Kč /za každého druhého a dalšího sourozence/za přihlášený blok.
 • Sleva kamarádská, sousedská 300,-Kč /za účastníka/za přihlášený blok (aneb vezmi s sebou kamaráda/y). Nutné společné přihlášení a zaplacení nevratné zálohy za všechny účastníky.

Kapacita omezena - individuální přístup zajištěn. Přihlášení a informace na tomto emailu.

Těšíme se na čas strávený s Vašimi dětmi :-).


Terka Kohoutová a tým tet

Nejen relaxační masáže

Přijďte si k nám odpočinout v rámci různých typů masáží pod vedením naší úžasné Aničky v soukromí naší Dílničky a to každý čtvrtek dle domluvy předem.

Narozeninové oslavy v KáCéčku (Komunitním centru Hrubého, Praha 8)

Rádi byste uspořádali pro své dítě narozeninovou oslavu s kamarády, ale doma na to nemáte dostatek místa? Uspořádejte si oslavu u nás ve vybavené herně a na venkovním dvorku...

Pravidla pro pořádání narozeninových oslav:

 • oslavy je možné pořádat zejména pátky od 15hod (o víkendech dle předchozí domluvy a volné kapacity)
 • rezervaci je nutno domluvit alespoň měsíc předem
 • nutný doprovod alespoň jedné dospělé osoby
 • na oslavu si můžete přinést vlastní občerstvení a výzdobu
 • během těchto oslav je zakázáno v nepřiměřeném množství konzumovat alkoholické nápoje, platí zákaz kouření
 • prosíme o dodržování přiměřeného hluku s ohledem na okolní domy (zejména nepouštět muziku příliš nahlas a dodržování klidu ve večerních hodinách)
 • pokud během oslavy dojde k poškození jakékoliv věci, je nájemce povinen tuto škodu pronajímateli nahlásit a uhradit
 • pronájem centra končí nejpozději ve 21 hodin a nájemce odevzdá prostory centra uklizené (tj. uklizené hračky, umyté nádobí, vysátý koberec, vynesený koš, vypnutý ohřev vody v kuchyňce, zavřená okna, zamčené dveře a stažená roleta, uklizený dvorek, odnesení si výzdoby)
 • po celou dobu pronájmu si nájemce zodpovídá za všechny své děti a jejich bezpečnost
 • nezajišťujeme výzdobu, občerstvení.

Konkrétní termíny je možné domluvit na terezaK@agenturateja.cz nebo na tel. čísle 777 815 896.

Záloha a platba

V rámci rezervace narozeninové oslavy je nutné zaplatit zálohu na termín. Teprve po zaplacení zálohy je termín závazně rezervovaný. Informace o platbě zálohy Vám budou zaslány na email.

Výše zálohy na termín je 500,-. Doplatek se hradí v den konání oslavy. V případě neuhrazení nelze oslavu realizovat.

Zároveň je potřeba zaplatit zálohu v případě poškození či ztráty věci, hraček, vybavení ve vnitřních i venkovních prostorách KC Hrubého ve výši 1.000,-Kč, splatná zároveň se zálohou na termín oslavy. Po skončení oslavy je záloha vrácena na účet zpět, pokud jsou prostory v pořádku předány. Při větší škodě než je záloha samotná, je pronajímatel povinen škodu doplatit. V případě neuhrazení nelze oslavu realizovat.

Cena pronájmu činí pro rodiče navštěvující naší školičku v KC Hrubého 1.200,-Kč, pro ostatní rodiče 1.700,-Kč. V ceně je kompletně vybavená herna s přilehlým dvorkem, kuchyňka (rozpustná káva, čaj, cukr, mléko, hygienické potřeby). Dopředu po domluvě s pronajímatel je možná prohlídku prostor, nutné vyzvednutí si klíčů a instrukcí.

Storno oslavy

Rezervovanou oslavu lze zrušit 7 dní před plánovaným datem oslavy bez storno poplatku, později je záloha na termín nevratná. V případě náhlé nemoci oslavence vybereme po dohodě nový termín.