Motto: „Děti si mohou hrát, rodiče mají žít!“

Reference dětský klub Praha

Syn navštěvoval KC Hrubého rok. Nastoupil v necelých 2 letech. Nejprve jsme začali s jedním dopolednem a poté na doporučení tet a Terky navýšili docházku na 2 dopoledne.

Ráda bych vyzvedla adaptaci, která za mne probíhala úžasně. Nikdo nenechával syna vybrečet, mohla jsem ve školce být s ním, případně odejít a když byl problém, zavolali a já hned dorazila. Ve školce vedou děti heslem: Respektuj a buď respektován. Nikdo na ně nekřičí. Tety vše trpělivě vysvětlují a konflikty mezi dětmi řeší dle mého názoru spravedlivě. 

Během docházení do KC Hrubého udělal syn velké pokroky, jak v mluvení, samostatnosti, naučil se třeba barvy, počítat, cvičit dětskou jógu . Měl možnost vyzkoušet si aktivity a věci, které bychom spolu určitě nedělali.

Celkově musím říct, že syna školička moc bavila. Vyblbnul se, něco se naučil. Nikdy se mu moc nechtělo domů. Zamiloval si tetu Áďu, na kterou do teď vzpomíná.

Každopádně chci ale ještě jednou poděkovat, že k vám Elinka mohla loni chodit, zvykat si na školkový režim a být u vás spokojená:-) Nástup do školky určitě i díky tomu proběhl hladce. Zároveň na vás Elinka moc vzpomíná a říká, že "V KC to bylo nejlepší, protože tam byly ty hodné tety."

Syn chodí do školky moc rád. Program je každý den pestrý, děti si hrají, zpívají, tancují, tvoří a tráví čas venku. Využila jsem možnost strávit tam první návštěvy se synem, kdy jsem mohla vidět, jak jsou tety skvěle sehrané. Obdivuji, jak to zvládají se všem dětem věnovat. Na náhradách jsme se taky vždy bez problému domluvili. KC Hrubého za sebe moc doporučuji. 

Dianka zvládla druhý den u Vás (a zároveň první beze mě) úplně v pohodě. S přístupem tet k Diance a ke mě, i s programem, jsem velmi spokojena, nemám co vytknout. Rovněž jsou u Vás krásné hračky a příjemné prostředí. Děkuji Vám.

Děkujeme moc za samé pozitivní zkušenosti v roce 2022, ať z mé či dcerky strany, přístup všech tet je obdivuhodný. Rádi přijdeme třeba na nějaké středeční tvoření, nebo vyzkoušet tanečky či jiné akce. Stoprocentně budeme chtít zase na tábor :)

Se synem jsme začali docházet do centra brzy po jeho prvních narozeninách. Chtěli jsme, aby měl zpestření v podobě skupiny vrstevníků a doufali jsme, že si zvykne být aspoň na chvilku bez nás. První cíl se naplnit podařilo, syn si rád pohraje v dobře vybavené herně a učí se od ostatních a jak to funguje ve společnosti dalších dětí. Na větší samostatnosti i po půl roce stále pracujeme, každé dítě má své potřeby a své tempo. O čemž jsme se rádi s chůvami pobavili a domlouváme se, co bude pro syna nejlepší.

Tomáš S.

Ve školičce pod vedením Terezy Kohoutové si moje dcera ve věku 1r a 9m velmi rychle zvykla. Bylo skvělé, že jsme tam s ní jako rodiče mohli být tak dlouho, jak potřebovala. Což bylo příjemné i pro mě, protože jsem viděla, jak školička funguje. Ve školičce mají krásně připravený program a pouští se i s takhle malinkými dětmi do zajímavých věcí: koukání na kytičky lupou, příprava svačinek na určité téma, jóga a spoustu dalšího. Všechny tety jsou tam milé a mají k dětem hezký přístup. K zapojování do aktivit jsou děti motivovány, nikoliv nuceny. Dceru to ve školičce moc baví a chodí tam rada.

E. Mirská

Lukášek nástup do školičky zvládl bez jediné slzičky a vždy se tam moc těší. Školička je opravdu skvělá... krásné prostředí, tety vždy příjemné a usměvavé, nic není problém. Na děti každý den čeká zajímavý program a přitom mají spoustu času si hrát. Panuje tam krásně klidná atmosféra a děti jsou spokojené.

Alena Novotná

Do Komunitního centra Hrubého docházely obě moje dětičky. Byl to pro ně první kontakt s pravidelnou docházkou mezi jiné děti a rozhodně to vnímám více,  než pozitivně. Nejdůležitější jsou stejně lidi a tady pracují moc milé “tety”, kvůli kterým se sem děti rády vrací.

Aneta Krejčíková

S hlídáním v KC Hrubého jsem velmi spokojená. Tety jsou přátelské, trpělivé, mají k dětem individuální přístup. Adaptace na školku trvá dlouho, podle potřeby dítěte, což byla pro nás velká výhoda.

Karolína Speruda

Je to taková oáza pro děti i pro rodiče. Tety jsou skvělé a dětem se hodně věnují, nikdo nekřičí a přesto všechno tak nějak jde, respektující přístup tet je inspirující i pro mě. Docházení do skupinky nám pomohlo s nastavením pravidelného režimu, se socializací s jinými dětmi i dospělými a s nastavením návyků, které vypadají jako samozřejmost, ale doma to je často boj (chození na nočník, jezení u stolu apod.). Naše dítě se do skupinky vždycky těší a musím říct, že já taky :)

Maminka Linda

Dcera (3 roky) do dětského klubu v KC Hrubého chodila 5 měsíců. Považuji to za velmi dobré rozhodnutí a věřím, že nám usnadní přechod do státní školky. Adaptace v klubu proběhla bez problémů, rodič mohl být přítomen neomezeně dlouho a dcera zde byla moc spokojena. Tety si po krátké době zamilovala a z jejího vyprávění jsem pochopila, že jejím potřebám byla vždy věnována dostatečná pozornost, přestože patřila k nejstarším. Z mého pohledu byla komunikace naprosto bezproblémová, v případě nemoci nebyl problém následně domluvit náhrady.

Kamila Kaňová

Chtěla bych moc poděkovat za půlrok, který Adélka ve vaší školičce strávila. Moc se tam vždy těšila. Rozhodně tomu pomohl přístup všech tet, které se o děti starají. Jsou milé a mají k dětem individuální přístup. Prostředí je příjemné, čisté a bezpečné. Budu doporučovat dalším maminkám.

Tereza Šmíd Birhanzlová

Dětský klub navštěvoval syn rok a půl a moc se mu tam líbilo. Oproti státní školce, která vede děti k samostatnosti, v dětském klubu mají tetičky na maminky a především na děti mnohem víc času, který jim intenzivně věnují. I v případě problematických, probrečených odchodů se každé dítě řeší individuálně s milým přístupem plným pochopení. Jako neuvěřitelný a pro mě obdivuhodný bonus je, že se v klubu  s tak malými dětmi (1-3roky) pracuje nad rámec očekávaného programu (malování, lepení, střihání, příprava jídel, jóga, setkání se zvířátky, koupání…).Děkuji moc za spolupráci a hlídání a těším se až k Vám budu moci umístit nejmladšího člena rodiny.

Tereza Gurková

Do KC Hrubého jsem začala s dcerou chodit od jejího 1,5roku. Jako máma jsem velmi ocenila neomezenou adaptaci, dcerka si postupně zvykala, zprvu ji zajímaly hlavně hračky, ale časem se začala zapojovat i do programu a od necelých dvou let dokáže být v klubíku samostatně, moc se tam těší a často doma zmiňuje zážitky z klubíku. Hezky mluví o tetě Adélce. Jsme moc spokojení s formou komunikace, která je pružná a vždy velmi vstřícná a hlavně oceňuji, že máme přehled o programu a vidíme fotky z aktivit, které děti v daný den zažijí, moc nám to pomáhá o klubíku mluvit i doma. Dcerka si zde vytvořila i první přátelství, takže se moc těšíme, že v září budeme opět pokračovat! Jsme moc spokojení a proto jsme také od září navýšili i počet dní, kdy bude dcera do klubíku docházet. Děkujeme tetám za jejich skvělou péči a Terezce za krásný a pestrý program a hlavně za velmi milou a vstřícnou komunikaci!

Děkujeme! Moc nám možnost zapojení Ely u vás v KC pomohla :)

Do dětského klubu provozovaný v prostorách Komunitního centra Hrubého, který zajišťuje Agentura Teja, chodila dcera od září 2021 do června 2022 ve věku 2,5- 3,5. Přístup paní Kohoutové a všech její “tet” byl skvělý. Na začátku jsme využili postupné adaptace, která pomohla nejen dceři, ale i nám rodičům. Věděli jsme, komu dceru svěřujeme a že můžeme být absolutně klidní. Moc jsme ocenili veškeré aktivity a týdenní témata, Matylda se tak pokaždé měla na co těšit. I přesto, že jsou prostory centra poměrně malé, tety si s tímto handicapem umí poradit - vyrábí, cvičí, tancují, pečou, vaří, modelují… a chodí každý den ven. Dobrou zkušenost máme i s letními příměstskými tábory.

Ve školičce je náš syn nadšený a my rodiče taky. Jáchym má tety moc rád, baví ho kuchyňka uvnitř, auta a prolézačky na dvoře i společné aktivity, hlavně bubliny a jóga. My rodiče oceňujeme velmi respektující přístup všech tet. Tady se opravdu nestane, že by někdo na děti zvýšil hlas, nechal je plakat nebo je k něčemu nutil. Naopak podporují postupnou adaptaci dětí, takže na začátku byl jeden z nás ve školce, dokud se Jáchym necítil s tetami bezpečně. Oceňujeme také skvělý přístup tet k řešení výjimečných problémů mezi dětmi, i proto ve školičce panuje pohodová atmosféra. Jáchym je ve školičce Hrubého tak spokojený, že někdy ani nechce domů - to mluví za vše!

Kateřina, Filip a Jáchym Eklovi

Po zkušenosti se školkou od syna Tondy jsem neváhala a přihlásila i dceru Týnku. To, že bude ve školce spokojená jsem čekala, ale že bude až tak nadšená mě velmi potěšilo. Každý týden jiné téma dokreslované výrobky, básničkami, písničkami, návštěvou zvířátek, opravdových policajtů, pečením, vytvářením lektvarů, to je jen výčet z toho, co zde zažila. Hrdě nosila domů své výrobky a pokaždé když jsme šli okolo školy, tak nadšeně a s úsměvem vykřikovala: "to je moje malá školka" a chtěla jít dovnitř. Toto si myslím, že je přání každého rodiče, aby dítě nechodilo do a ze školky smutné, ale naopak se do ní těšilo. Moc mě těšilo potkat tak fajn a do své práce zapálené tety z Komunitního centra Hrubého.

Nejvíce ze všeho si cením vašeho přístupu k dětem. S dcerou jsem k vám zpočátku chodila poměrně často a tak jsem mela možnost nahlédnout pod pokličku. Díky tomu jsem nabyla jistoty, ze je dcera opravdu v pečujícím a láskyplném prostředí, kde ji mohu bez obav nechat a vím, že pro ni naše odloučení nebude problém a ze školky si místo traumat přinese pozitivní zkušenosti. To je nejvíc. Díky opravdu citlivému pozvolnému adaptačnímu programu se moje z počátku bázlivá holčička postupně otrkala a do školky se vždy těší. Slzavému údolí, kterého jsem se při představě školky vždy obávala, jsme se úplně vyvarovaly. Jde to i v klidu a něžně. Za to děkuji z celého srdce. Paní Kohoutová je žena na svém místě s bezva čuchem na vynikající tým tet v čele s naší oblíbenou Adélkou. Jste proste báječné, děkujeme :)

Anna Houdková

Moc děkuji za školičku v CK Hrubého. Potřebovala jsem během roku začít chodit na rehabilitace a řešila jsem hlídání pro naše dvě děti. Díky vstřícnosti z klubu mohli děti začít spolu vybrané dny chodit do školičky. Nebyl problém ani to, že synovi už bylo skoro 5. Po nějaké době ve školičce si zvykl být dopoledne beze mne a mohl začít chodit do školky, kde to dřív vůbec nefungovalo, protože byl na mne hodně fixovaný. Děkuji tetám za jejich přístup, že synovi s odloučením pomohli. Mladší dcerka pak dál chodila do školičky a líbilo se jí tam. Ale i ona si prošla těžším obdobím, kdy nechtěla od maminky. Jsem vděčná tetám za jejich přístup k dětem, i když brečí, vztekají se a zkrátka neprožívají nejlepší chvíle. Děkuji také za vstřícnost a hledání řešení, co se týče domlouvání dnů, kdy děti v klubu budou, kdy ne, omlouvání v nemocech a nahrazování docházky. Také moc oceňuji, že někdy mohli být děti v klubu déle a jindy jsem je mohla vyzvednout dřív, podle toho jak bylo kdy potřeba.

M. Holíková

S Dětským klubem Hrubého máme jen ty nejlepší zkušenosti - chodily nám sem obě děti od dvou let, což následně velmi usnadnilo nástup do "velké" školky, což byl hlavní důvod, proč jsme klub začali využívat. Je zde k dispozici hned několik tet na malou skupinu dětí, čili je dostatek prostoru pro potřeby každého z nich. Adaptace probíhá individuálně,opět podle potřeb dítěte. Jako největší pozitivum vnímám laskavý přístup tet, žádná z nich nekřičí ani se nemračí, konflikty se řeší s klidem, dítě je parťák. Zároveň jsou ale děti vedené ke zvykání si na řád a pravidla, mají jasně vymezený prostor pro hru i pro jídlo či pro tvoření, což je skvělé pro budoucí fungování ve větších kolektivech, kde už je dětí na dospělé více a není tak tolik času na jednotlivce.

Když syn začal chodit do Hrubého, neměl adaptaci vůbec snadnou, první návštěvu jsme museli ukončit po půl hodině a odcházeli jsme s pláčem (syn tam chodil sám, byl začátek covidu a doprovod do klubu nesměl). Díky laskavému přístupu tet však byla každá další návštěva lepší a lepší. Pamatuji si, jak při asi třetí návštěvě nechtěl vejít dovnitř klubu - tak se s ním jeho nejoblíbenější teta, paní Kohoutová, půl hodiny procházela venku a povídali si :) tím si mě naprosto získala! Syn chodil jednou týdně a po měsíci  půl, čili cca 6 návštěvách už zvládl v klubu být dvě a půl hodiny jednou týdně, což byl náš cíl. Do klubu se pak vždy těšil, tak jsme časem přidali další den. Po roce a půl v Dětském klubu Hrubého mi syn nastoupil do státní školky, bylo mu 3,5 a adaptaci zvládl naprosto s přehledem.  Dcerka pak do Dětského klubu nastoupila jako suverén, jelikož prostory již znala z vyzvedávání staršího synka. Též chodila dvakrát týdně na dopoledne a do "malé školky", jak doma klubu říkáme, chodí ráda. Na tety se moc těší a po vyzvednutí nadšeně švitoří o tom, jaká byla zábava. Do státní školky bude teprve nastupovat, ale díky Dětskému klubu Hrubého jsem si jistá, že to proběhne hladce.Ve svém okolí Dětský klub Hrubého velmi doporučuji a jsem ráda, že mohu k doporučení přispět i touto recenzí.

Barbora Kukačková

Dobrý den, chtěla bych moc pochválit tetu Adélku a tetu Vlastu. Tetě Adélce jsem to již v pátek na konci komunikovala, teta Vlasta tam nebyla. Obě jsou naprosto úžasné a mají můj obdiv jak to všechno ve školce zvládají. Manžel mi nechtěl věřit, že je to tam úplná oáza klidu.

Zuzanka a Petra Kubíčková

Dobrý den, Terko,

moc vás zdravíme všechny :-), Jonášek se již "udomácnil" v nové školce, ale i přesto bych Vám moc ráda poděkovala za vše, co jste i s kolektivem pro nás udělali. :-) Až teď si uvědomuju jak je super, že Jonáškova vůbec první ochutnávka "školky" byla právě u vás, v milém a menším kolektivu, s otevřenými dveřmi i pro rodiče, s možností hodně zblízka poznat a vidět, co dětičky dělají, s možností si často s někým promluvit o tom, jak konkrétně se jemu vede, co se mu líbí a co mu jde... Je fajn, že jeho první kontakt s podobným zařízením měl možnost zažít u vás a myslím, že vám vděčíme za bezproblémovou adaptaci i v nové školce.

Nová školka je taky moc fajn, ale již tam tolik času nezbývá na každé dítko, již se jako rodič nepodívám dovnitř do třídy a nemohu s ním trávit čas ve třídě, čemu rozumím a akceptuji. Ale v tom je právě vaše obrovská přidaná hodnota!! Vzpomínáme na vás jen v dobrém a budeme se snažit tu a tam se zastavit na nějakou akci, doufám, že zůstaneme v kontaktu.

Krásný den a zdravíme všechny :-)

Jonášek, Matouš a Lýdia

Tety ze školky v KC Hrubého jsou moc milé, ochotné a trpělivé. Oceňuji zejména individuální přístup k dětem. Adaptace na školkové prostředí probíhá bez stresu, podle potřeby i za přítomnosti rodičů. Matýsek má školku moc rád a díky KC Hrubého je připraven na nástup do běžné školky. Za naši rodinu moc děkujeme týmu tet a můžeme jen doporučit.

Školičku při Komunitním centru Hrubého si naše dcerka Hedvika skutečně oblíbila. Ano, upřímně, začátky nebyly snadné. Brzy nám došlo, že odejít v roce a půl od mámy, byť na chvilku a mezi fajn tety, je pro Hedu moc brzy. O to s větším gustem za pár měsíců dcerka napochodovala do školičky. Byl to pro nás vždycky tak trochu svátek. Za celou dobu, co Hedvika školičku navštěvovala, jsem se nesetkala se zamračenou tetou nebo mrzutou dcerkou. Nic takového. Hlavní teta Tereza s vlídností a úsměvem sobě vlastní nás přesvědčila, že jakékoliv potíže se dají řešit s přehledem a v pohodě. Všechno na mě dělalo dobrý dojem, vedení, organizace tet, samotné tety, program, udržované prostředí… a hlavně laskavost, klid, žádný stres. Stačí otevřít dveře a přesvědčit se.

S díky, Štěpánka s dcerou Hedvikou

Do školičky KC Hrubého chodil syn asi rok a půl a celou tu dobu bych popsala jediným slovem: VSTŘÍCNOST! Ať jsme procházeli jakýmikoliv fázemi, nikdy nebyl problém se s tetami na čemkoliv domluvit. Pro děti je vše dobrovolné, což syn velmi oceňoval. Pro mě, jako rodiče bylo zase velmi uklidňující vědomí, že dostanu případně zprávu o tom, že se zrovna dnes synovi ve školce nelíbí a chtěl by už domů. Děkuji za krásný start synova samostatného života. Kdyby byl v budoucích vzdělávacích institucích, které nás potkají z poloviny tak ochotný a vstřícný personál, bude to procházka růžovým sadem!

Radka Vašíčková

Vojta nastupoval do KC Hrubého v necelých 2 letech. Velmi mě potěšilo, že mohu bez omezení docházet do „školičky“ s ním, než si zvykne. Fungování školičky je otevřené postupné adaptaci na nové prostředí a chvilkové odloučení od rodičů. Záleží na rodiči (potažmo dítěti), kdy uzná za vhodné, nechat dítě již samo. Díky této adaptaci jsem také měla možnost pozorovat f ungování školičky přímo „v akci“. Musím říct, že všechny tety jsou skvělé! Mají ke každému dítěti individuální přístup a věnují s e jim s veškerou péčí. Každá z tet má jiný temperament, takže živější děti si spíše hrály s jednou a klidnější děti zas s druhou. Když některé z dětí plakalo, že se mu stýská, tety se s ním pomazlily a hned mu bylo líp. Vojta po nějakém čase chodil již do školičky sám. Bylo velmi milé, když mi tety během dne posílaly fotky, jak se tam má. Člověka to hned potěší, že je jeho ratolest v těch nejlepších rukách a může v klidu pracovat. Jestli budeme mít druhé dítě, půjde určitě do KC Hrubého.

Tereza

Terka Kohoutová a její tým tet poskytují profesionální a perfektně organizovaný program pro batolata a děti v předškolním věku, ale vždy s maximálním ohledem na individuální potřeby dítěte i rodičů. Moc děkujeme za to, že jste nás i v tomto školním roce doprovázely nejen adaptací, různými fázemi, ale hlavně mnoha dopoledny plnými různorodých aktivit, kolikrát i poledními spánečky  a dokonce i odpoledny - prostě tím, co my jsme jako rodina zrovna potřebovali. :-)

Magda

Se školičkou jsem byla moc spokojená. Tety jsou moc milé a dcerka si na ně velice rychle zvykla. Básničky a písničky ze školky opakujeme několikrát denně a bavíme tím celou rodinu. Prostory jsou velmi příjemné (herna pro děti, vybavená kuchyňka, dílnička) a dvoreček s vozítky všeho druhu je báječným bonusem. Určitě mohu jen doporučit.

Zuzana Tichá

Dobrý den,
ráda bych poděkovala celému týmu tet ze školičky. Vaše péče a přístup k dětem je skutečně nádherný. Máte mé díky a obdiv s jakou láskou a citem vedete dny ve školičce během roku a také letní příměstské týdny o prázdninách. Oliver s nadšením a hrdostí hlásá, že chodí do školky a já se nestačím divit jak pestrý program plný aktivit a tvoření s dětmi zvládáte.

Veškerá komunikace s vámi je bezproblémová, rychlá a jste ochotní a vstřícní řešit jakýkoliv požadavek a  přání. Toho si velmi vážím. Máte mou bezmeznou důvěru od začátku kdy k vám začal Oliver chodit a jsem přesvědčena, že díky vám bude j eho nástup do mateřské školky bezproblémový a adaptace rychlá.

Přeji vám do dalších let hodně štěstí  a pohodových dnů v osobním životě i ve školičce s dětmi.

S pozdravem, Petra Belavý s Oliverem

Do školičky v Komunitním centru Hrubého naše dcerka začala chodit na jaře 2021, od prvního dne tam byla moc spokojená a pokaždé se tam hrozně moc těšila. Moc příjemný personál, hezky se starají o děti, příjemná atmosféra. Jsme moc spokojený.

Se školičkou máme (a můžeme už říct za ty roky… ) jen skvělou zkušenost. Školička má dobré zázemí, vybavenost, největší zásluha je ale samozřejmě na tetách. Je z nich cítit pohoda, laskavost a radost, prostě jak moc je práce baví. Líbí se nám, že kromě volného hraní děti můžou, pokud mají chuť, s tetami malovat nebo něco tvořit, zpívat, tancovat, trochu si zacvičit nebo si společně prohlížet a číst knížky… Když přeje počasí, tak vyrazit vždy ven – na hřiště nebo na dvorek projet se v bezva odrážecích auťácích, pohrát si na pískovišti, zalít místní zahrádku nebo si zadovádět s míčem anebo si na trávě zahrát nějakou pohybovou hru, dělat obří bubliny … Prostě o zábavu je vystaráno. K tomu vždy dostatek času na svačinku a po dvanácté na obídek. No a když je toho na naši ratolest ke konci školičkového dne dost, není problém odpočinek v místním  pelíšku nebo schrupnutí v kočárku. Děkujeme za Vaši práci!

Kobylákovi

KC Hrubého sme objavili presne v momente, kedy sme to potrebovali najviac – keď mal náš malý synček okolo roku a pól. Necítili sme sa na jasle, skôr sme hľadali miesto, kde by sme mohli Jonáška umiestniť pár krát v týždni na pár hodin, a mohli tak mať trochu času pre seba, či na prácu, či iné aktivity. Školička v KC Hrubého splnila naše očakávania a vlastne ich celkom slušne doplnila o služby, ktoré nám život uľahčovali ešte viac – coworking s hlídáním a Montessori dílnička, prímestské tábory. Vďaka školičke v KC Hrubého sme si mohli trochu oddýchnuť od každedenného kolotoča, maličký získal kopec nových podnetov, naučil sa básničky, pesničky, získal výborné návyky vo fungovaní v kolektíve, môžeme len chváliť. Prístup tetičiek je úžasný – ústretovosť, ochota, skutočný záujem o dieťa. Ďalšou skvelou službou bola pre nás možnosť individuálneho hlídání, ktoré sme občas využívali – toto vnímam ako veľmi praktické, že všetky služby sú pod jednou strechou, kde sa už navzájom poznáme a nemusím tak hľadať iné miesta na vyplnenie času. Môžem len odporúčať.

Lýdia Pokorná a spol.

Školičku a tety v KC Hrubého ze srdce doporučuji. Můj syn zde chodí již od 1,5 roku. Na počátku jsem mohla adaptaci absolvovat s ním a všichni byly tolerantní vůči našim prosbám. Skvělá je taky možnost kratší docházky, zezačátku jsme začínali na dvou hodinách. Syn se do školky těší a občas o ní doma vypráví, vždy odchází spokojen. Zázemí je skvělé a pořád se vylepšuje. Tety jsou velmi empatické a jde z nich cítit skvělý vztah k dětem. Taky se mi líbí malý kolektiv dětí a příjemná atmosféra. Děkuji za Vaši práci 

Maminka Adéla

Se školičkou v KC Hrubého a s aktivním přístupem týmu tet jsme byli spolu se synem moc spokojeni. Syn do školičky docházel pravidelně v průběhu dvou let a vždy si to moc užil. Chtěla bych pochválit i zasílané aktivity na doma online během měsíců, kdy musela být školička zavřená. Všechny tety byly moc milé a na všem se šlo vždy bez problémů domluvit. 

Vřele doporučuji všem malým dětem a jejich maminkám. 

Budu se těšit na školičku třeba v budoucnu s druhorozenou dcerou.

Moc děkuji za všechno. 

Kristýna

Dobrý den,
Chtěla bych moc pochválit tetu Adélku a tetu Vlastu. Tetě Adélce jsem to již v pátek na konci komunikovala, teta Vlasta tam nebyla. Obě jsou naprosto úžasné a mají můj obdiv jak to všechno ve školce zvládají. Manžel mi nechtěl věřit, že je to tam úplná oáza klidu :)

S pozdravem, Zuzanka a Petra Kubíčková 

Dobry den, Terko. Tak Ada nastoupila do MS. Moc se ji tam libi a hodne ji chvalili. Sikovna, zapojuje se. Ihned navazala kladny vztah k ucitelkam. Spolupracuje, zapojuje se.. verim, ze VELIKY podil na tom vsem mate Vy, tety a cele KC!!!! Timto jen vam vsem dodatecne dekujeme.

Dobrý den,
Já také děkuji za příležitost vyzkoušet si práci u vás. Celý den se nesl v krásném pozitivním duchu. Vždy když jsem potřebovala, okamžitě se mi dostalo pomoci nebo rady. Máte skvěle nastavený program a úplně úžasné hodné děti. Práce u vás bude radostí :)

Kateřina Vostrá

Dobrý den,
Děkuji Vám i všem ostatním tetám za hezký podzim, který u vás mohl Jáchym strávit. Ve školičce je moc příjemná atmosféra.
Hodně štěstí do budoucna.

Pěkný den, Zuzana Sommerová

Dobrý den,
Mnohokrát děkujeme za bezvadnou spolupráci!!
At se nadále daří minimálně, tak jak je nyní :-)

S pozdravem, Aneta a Tadeášek Radotínští

Dobrý den,
celkový koncept Komunitního centra a nabídky, které poskytujete rodičům a dětem se mi velice líbil. Působila na mě opravdu příjemná a pohodová atmosféra. Myslím si, že pro rodiče to je skvělá alternativa, jak děti zapojit do kontaktu se skupinou, zvyknout si na odloučení a také na režim školky. S fungováním takového centra jsem se setkala poprvé a bylo to pro mě příjemné překvapení, jak skvěle to může fungovat.
Moc děkuji za příležitost navštívit Komunitní centrum.

Hornová Kristýna

Dobrý večer,
moc se mi den u Vás líbil. Děti byli kouzelné. Celkově, co se týče přístupu a péče o děti, nevidím jediný problém a pro mě nic neobvyklého.

Machová Ingrid

Dobrý večer, paní Kohoutová.
Možnost být na chvíli součástí světa těch úžasných malých dětí. I vašeho dospěláckého světa tet, na kterých je vidět, že je jejich práce, (nebo spíš poslání ? ) baví a naplňuje.

Květa Husáková

Dobrý den,
z dneška mám dobrý pocit, líbila se mi atmosféra, děti i tety.

Sylva

Dobrý den,
já jsem nadšená. Moc se mi u Vás líbilo. Máte krásné centrum a obě tety vypadají moc sympaticky. Ještě jednou moc děkuji za možnost strávit s dětmi dnešní den jsou skvělé.

Krchová Judit

Dobrý den,
u Vás v dětském klubíku se mi moc líbilo. Je tam příjemné prostředí, milé slečny na hlídání a krásná atmosféra. Líbí se mi, že se s dětmi chodí ven za každého počasí, že jsou v blízkosti dětské hřiště a u klubíku i předzahrádka s hračkami pro děti. Také se mi líbil program s dětmi, především učení básniček a písniček. Protože chápu, že s takhle malémi dětmi se nějaký program těžko dělá. :)

Novotná

Děti (syn 8 let, dcerka 4 roky) byly z příměstského tábora v KC Hrubého nadšeny. Každý den přicházely s dojmy a zážitky, nejvíce se jim letos líbila venkovní celotáborová hra za pokladem. Zvažovali jsme proto ještě jeden tábor, bohužel nám to nakonec kvůli kolizi s dovolenou nevyšlo. Těšíme se opět za rok :)

Dobrý den paní Terezo Kohoutová,
moje pocity z prostředí školičky jsou pozitivní, jak z mladého kolektivu, tak z dětí a celkové atmosféry.

Mária Varhoľáková

Dobrý večer,
moc se mi to u vás líbilo, přístup k dětem i prostředí.

Frýdková

Báječný a přátelský kolektiv celého centra. Rodinná atmosféra. Vřele doporučuji já i mé děti.

Marie Knapp

Pravidelné hlídání v KC Hrubého Syn František (2,5 roku) dochází od září 2019 minimálně dvakrát týdně na pravidelné hlídání do Komunitního centra Hrubého. Problém s adaptací neměl, protože prostory Centra znal již z různých dřívějších aktivit. Zároveň je hodně společenský, proto jsem očekávala, že se mu bude v kolektivu dětí líbit. Docházka od půl deváté do dvanácti tak pro mne byla rozumným kompromisem mezi mou prací a časem stráveným s mými dětmi. Výsledek ale rozhodně předčil má očekávání. Tety si pod vedením milé a neustále pozitivní paní Terezy Centrum krásně upravily, pro děti funguje výborné zázemí, ve kterém se dobře orientují. I přes to, že je tak malých dětí prakticky každý den ve skupině přes deset, je evidentní, že práce s nimi je kvalitní, dobře vedená a postavená tak, že dětem skutečně něco dává a baví je. Syn se v kolektivu dětí během pár týdnů rozmluvil (což může být samozřejmě jen přirozeným průběhem dozrávání), díky tomu se ale dozvídám, co ve "školce" dělal a jak ho to bavilo. František umí mnoho básniček, říkanek a her, které jsme se doma ani jinde neučili. Rád zpívá, tancuje, u všeho vypráví, že je to "jako ve školce". Kolektiv dětí je dobře vedený, pozoruji, jak syn respektuje ostatní děti i v situacích mimo školku. Získal zkušenosti a měkké dovednosti, které mu jako rodiče nemůžeme dát. Cením si toho, že se děti prakticky za každého počasí dostanou ven na hřiště nebo na dvorek. Jsem ráda, že má kalhoty od bláta a ve vlasech písek, protože je jasné, že si pobyt venku opravdu užil a neseděl někde na lavičce nebo nepochodoval ve dvojicích po sídlišti. Tety si také pro děti připravují báječné aktivity, František si užil svůj první karneval, z Mikulášského programu si přinesl krásný dáreček. Všechny tety jsou milé a příjemné, komunikace probíhá bez problémů. Jediné, co se synem prakticky pokaždé řeším, je, že málo jedl a hlavně moc nepil. Je to ale spíše tím, že na to prostě nemá čas a není v ničích silách ve větším počtu dětí toto ohlídat. Bojujeme s tím i doma, kde ale mám na starosti jen dvě děti a pití mu připomínám prakticky neustále. Docházku do „školky“ jsme museli na žádost syna natáhnout na maximum, chodí tedy od osmi hodin (ráno nemůže dospat :D) a vyzvedávám ho před jednou. Stejně ale opouštíme Komunitní centrum s pláčem a celé sídliště ví, že "né, já ci eště ve štouce být!"

K.J.

My byli s průběhem příměstského táboru velmi spokojeni. Jako rodič jsem byla spokojená s celkovou organizací, s bezpečnosti prostoru, ve kterých si děti hrály. Paní Kohoutová byla moc příjemná, ochotná zodpovídat dotazy. A děti byly neméně spokojene. Líbil se jim program, zahrádka a přístup "vychovatelek".

Hana Gažáková a Kája s Elenkou

KC Hrubého doporučuji všem, kteří by rádi své děti socializovali v čistém, hezkém a milém prostředí.Osobně bych přidala více "programu" jako je zpívání nebo tancování, ale chápu, že v takovém množství dětí a různověkosti, není možné vše.

Co mi přijde až neskutečné je cena za hodinu hlídání. Za váš postoj, vyhovět co nejvíce rodičům se skláním. Takových lidí je málo. Terku a její tým rozhodně doporučuji.

H.K.

Jsem Jaroslava Humlova tkz.hlídacé babicka ktera získala praci v KC Hrubeho na Praze 8.Věnuji se detem ve věku do 3 let a pod vedením p.Terezy Kohoutove je to prace ktera mě naplnuje a prostredí ve kterem se děti pohybuji je užasne i s pravidelnymi prochazkami.Rodiče děti jsou nadmíru spokojeni a cely kolektiv je vyborny.

Rozhodli jsme se umístit naši malou dceru do školičky z více důvodů - jednat s cílem, aby se osamostatňovala, byla v kontaktu s dětmi, zvykala si nebýt jen s maminkou a rodinou, ale i z důvodu postupného tréninku na "velkou" školku, do které by za rok mohla jít. Dcera je drobný skřítek, a tak jsme s napětím očekávali, jak to vše bude zvládat.... A výsledek? Do školičky by chodila pořád, jakmile vidí budovu komunitního centra, už křičí radostí "Tetaaaaa!!!" a mě vyhání do práce. Dosud nebyla žádná slzička, žádný stesk, jen samé nadšení :-) Veškeré aktivity jsou dobrovolné, podle jak se dítě zvládne zapojit, nic není problém a tety jsou prostě skvělé! Moc děkujeme!!!

Jana Krejčí

Pravidelné hlídání v KC jsme využívali nejdřív třikrát, později čtyřikrát týdně od dvou do tří let dcery. V tomto věku jí už velmi bavilo být mezi dětmi, ale ještě by nezvládala pevný program ve školce. Proto bylo ideální, že v KC měla možnost si hrát s jinými dětmi, vyzkoušet si nové hračky a aktivity, ale vždy s ohledem na to, že tety nabízely i jiné, alternativní aktivity a program pohotově přizpůsobovaly aktuálním náladám, potřebám, počtům dětí, počasí, vlastním možnostem. Dcera se do KC vždycky moc těšila a já jsem věděla, že se tam má dobře. Velmi si vážím lidský přístup tet, možnost Tereze kdykoliv zavolat, na čemkoliv se s ní domluvit a toho, že i ona se na mnoho věcí ptala dopředu, aby mohla co nejlépe pečovat o jí svěřené děti.

M. Hromadová

Pravidelné hlídání dětí v KC Hrubého vedené paní Bc. Terezou Kohoutovou, DiS. považuj za ideální mezi stupeň mezi školkou a domácí péčí. Především díky možnosti libovolně dlouhé adaptace dítěte, kdy rodič může trávit v centru čas s dítětem podle jeho potřeb. Dítě se tak může pozvolna a bez nátlaku začlenit do kolektivu. Dále oceňuji respektující přístup k dětem a to především fakt, že nejsou nuceny účastnit se společných aktivit a jídla, když nechtějí. Hlídací tety jsou mladé slečny, kdy by někdo mohl namítat, že nemají zkušenosti, či patřičné vzdělání, nicméně mnohem důležitější je pro mě osobně, že to s dětmi umí a chovají se k nim hezky. Pochválit musím všechny, avšak Klárka má přirozený talent na péči o malé děti a děti to vnímají.

K. Bžochová

Dobrý den, s hlídáním v KC Hrubého jsem velmi spokojená. Je vidět, že všechny tety, které se o děti starají, mají děti rády, jsou klidné, s klidem řeší případné konflikty mezi dětmi a dětem se věnují. Jsem ráda, že s dětmi chodí i ven. Můj syn na hlídání chodí rád. Když odcházím, jsem klidná, protože vím, že je v dobrých rukách. Hlídání má na starosti paní Tereza Kohoutová, která je velice příjemná a úžasně klidná a vyrovnaná. Má moji plnou důvěru a k dětem se chová úžasně.

V. Hudličková

Na školičku v KC Hrubého si naše Mariánka, která teď už je jako "velká holka" chodí do státní, často s láskou vzpomene... Vyhovoval nám malý kolektiv a tety, které si s dětmi opravdu hrají, místo aby na ně jenom dohlížely. Já zase nezapomenu na pondělní ranní scénky, kdy Mariánka - s docházkou od úterý do pátku - plakala, že dneska se nejde do školky... To je asi nejlepší ocenění, jaké školka vůbec může získat!

Pavla Kosová

S hlídáním v KC Hrubého jsem byla velmi spokojená já i moje dcera. Ještě teď ve školce vzpomíná na svou "malou školku". Hlídací tety i Terka byly vždy velmi spolehlivé, neměly jsme žádný problém, vždy jsme se na všem v pohodě dohodly.

Šárka Hudemová

Hlídání Toníka v KC Hrubeho bylo pro nas velkým přínosem. Jemně a postupně ho to připravilo na nástup do "velké" školky, naučil se být pár hodin bez rodičů a v přítomnosti ostatních dětí.Prostředí školky je příjemné, malá, ale dostatečně vybavená třída, dvorek na venkovní hrátky nebo dětské hřiště v bezprostřední vzdálenosti, to vše těm malým lumpikum bohatě stačilo. Moc sem si cenila tvoření, a krásných výrobku co Tonda nosil domu, malování, zpívání s dětmi. Bezproblémová komunikace a chod školky byl zajištěn paní Kohoutovou. Toník měl "malou školku" jak ji sám říkal, moc rád. Doufam, že se nám poštěstí a pozná i toto hlídání mladší sestřička Týna.

Slukovi

Hlídání v KC Hrubého a příměstské tábory fungují skvěle, zabaví děti všech věkových kategorií. Dvouletá dcera chodí do KC Hrubého moc ráda, tety jsou moc hodné a ochotné. Paní Kohoutová hlídání perfektně organizuje. Opravdu doporučuji.

Jana Pavlíčková

Dobrý den, ve svém druhém těhotenství jsem se začala poohlížet po hlídání mého jestě dvouletého synka aby toho na mě nebylo najednou moc. Jelikož jsem předtím pracovala pro školičku,kde se k dětem nechovaly přátelsky,dávala jsem si pozor na prostředí. Velmi mě překvapila vstřícnost vůči dětem v hlídání KC Hrubého,již při vstupu na mě dýchla klidná atmosféra, pohodově si hrající děti,žádný křik,a hlavně-super ochotné usměvavé tety pomoct dítěti,třeba i přebalit,trpělivě překračující hračky a s klidnou hlavou řešící dětské“spory”. Paní Kohoutová je vždy velmi ochotná a vždy ráda vyjde vstříc. Synek je tam moc spokojený,těší se na děti,tety, a pak zase nechce domů.

Jana Jahodová

Službu hlídání dětí využíváme od září 2019 a i když jsem se synem nejdřív zhruba 4 měsíce do Centra chodila a zůstávala tam s ním, stejně jsem se chvíle, kdy ho tam nechám poprvé samotného, docela bála. Syn mě ale naprosto uzemnil, když se po počátečním pár vteřinovém stydění a držení za nohu bez jediné slzičky přidal k hrajícím si dětem a na mě si už ani nevzpomněl. A tak to je vlastně dodnes. Když syna ze školky vyzvedávám, často ho najdu na klíně některé z tet, které si musel oblíbit, protože se na ně ptá i doma. Paní Tereza Kohoutová - odpovědná vedoucí za hlídání dětí - pro děti pořád shání nové hračky a atrakce a pokud jsem potřebovala nějakou změnu nebo úpravu oproti pravidelnému hlídání, vyšla mi vždy maximálně vstříc. Taky je vidět, že ji práce s dětmi velmi baví.

Nevím, jestli je to prostředím, personálem, charakterem mého syna nebo kombinací všeho dohromady, ale vědomí, že se syn do školky těší a že čas tam strávený si užije bez stresu, strachu a slz a často si domů odnese i nějaký vlastnoruční výrobek, mi umožňuje věnovat se s čistým svědomím jiným povinnostem. Vím, že je o něj dobře postaráno.

Hlídání dětí v Komunitním centru Hrubého s tetami Terkou, Verčou a Adélkou můžu maximálně doporučit.

S hlídáním dětí v KC Hrubého jsem maximálně spokojená. Sama jsem se synem docházela od jednoho roku věku na tzv. "zvykačku" několikrát týdně po dobu půl roku. Syn se díky této možnosti velmi dobře adaptoval a v herně se cítí dobře. Taktéž jsem díky tomu měla příležitost pozorovat, jak práce s dětmi probíhá a jak tety s dětmi komunikují.

p

akožto zastánce respektující výchovy oceňuji, že děti mají v rámci režimu daném školkou velkou volnost ve výběru činnosti, které se budou věnovat. Tety se jim po celou dobu hlídání intenzivně věnují (motivují ke hře dítě, které zrovna hledá, čemu se bude věnovat, citlivě pomáhají řešit dětské konflikty, nikoho nekárají a zvládají velmi citlivě i situace, kdy se děti teprve učí na nočník). Přes velkou volnost zde vládne režim, který pomáhá dítěti vrůstat do běžných společných činností (pozvánka k pravidelnému zpívání, ke společnému výtvarnému tvoření, ke společnému stolování, přičemž dítě není nuceno se zapojit, pokud nechce). Současně velmi oceňuji, že jdou děti za každého počasí na hřiště nebo na dvorek a nezůstávají tak celý den uvnitř herny.

Vedle výše uvedeného oceňuji i možnost práce v samostatné kanceláři, která se nachází v budově herny. Umožnilo mi to nechat syna hlídat, a přitom mít zázemí na práci. V neposlední řadě oceňuji i vstřícnou a konstruktivní komunikaci s vedoucí klubu, Terezou. Děkuji celému týmu za vytvoření bezpečného prostředí, kde i ti nejmenší mohou spokojeně pobývat v kolektivu dětí. Hezky zdravím

Eli

S hlídáním v KC Hrubého jsme velmi spokojeni, dcera chodí do školičky s nadšením a moc se tam těší. Tety jednají s dětmi s respektem a věnují se jim. Komunikace ohledně praktických záležitostí je také výborná.

E.D.

V KC Hrubého pracuji jako hlídací teta teprve několik měsíců. Už od první chvíle jsem však věděla, že si zde rychle zvyknu. V prostředí plném příjemných lidí a šikovných dětí to jde zkrátka samo. Líbí se mi, že s dětmi děláme různé aktivity, ať už je to nějaká výtvarná činnost, říkadla spojené s jednoduchými pohyby, poznávání barev, zvířátek a mnoho dalšího. Myslím si, že získané dovednosti jsou skvělou průpravou do klasické školky a mnohé z nich i do života :-)

Adél

DV rámci "hlídací centra" v rámci KC Hrubého jsme navštěvovali příměstský tábor a s nejmladší dcerou navázali od září pravidelnou docházkou. Měla jsem obavy, jak "školkový" režim zvládne a i po několika měsících žasnu, jak si každou návštěvu užívá. Jsem přesvědčená, že kombinace skvělých tet, které si ke každému dítěti vytvářejí individuální vztah, programu, který je výborně přizpůsobený věku dětí a prostředí, které nabízí vnitřní hernu i venkovní hřiště, je předpokladem velké spokojenosti dětí i rodičů. Další výhodou je perfektní komunikace s vedoucí Terezou, s kterou je možné řešit obratem jakékoliv změny, ale i chování a případné specifika dítěte.

Lucie

Děkujeme za všechno co pro ty naše zlatícka ve školce děláte ( a ze to není vzdycky úplně prochazka růžovou zahrádkou)

Zdraví Bára & Kiki

Ráda bych poděkovala paní Terce Kohoutové a jejím tetám za velmi milý a profesionální přístup. Snaží se k dětem přistupovat individuálně, ale zároveň je nenuceně začleňovat do kolektivu. Jsou trpělivé a děti si v nich brzy vybudují důvěru. Děkuji a přeji i nadále mnoho spokojených maminek.

S pozdravem, L.Čiháková

Dobrý den,

chtěli jsme Vám s manželem velmi poděkovat za tu možnost, že k Vám mohla Violka chodit: Byla tam moc spokojená, nám se líbil Váš přístup i přístup tet, velmi nám ta možnost pomohla a oceňujeme, jak laskavé a hezké prostředí dětem vytváříte. Doufám, že se Vám, tetám i dětičkám bude i nadále dařit :).

S pozdravem, Eliška Domincová

Zobrazit více referencí