Motto: „Děti si mohou hrát, rodiče mají žít!“

Reference coworking Praha

Na coworking s hlídárnou v Komunitním centru Hrubého jsem narazila náhodou při procházce s kočárkem okolo. Jakožto účetní na volné noze na mateřské s ročním chlapečkem mě tento projekt zaujal a díky tomu, že mám Komunitní centrum Hrubého velmi blízko, rozhodla jsem se coworking vyzkoušet hned jak se dítko rozchodilo. Už první návštěvu jsem byla doslova nadšená, dítě, které mi jindy viselo na noze jen jsem zapla notebook pro rychlou odpověď e-mailem, si teď užívalo společnost tety a mně opravdu šlo i pracovat. Zázrak! Musím moc chválit nápad - pro nás s velmi malými dětmi, kdo ale přesto musíme pracovat, to bývá hodně těžké, není úplně reálné dát tak malé dítě do školky či jeslí (ani to člověk třeba nechce, že), ale propracované večery a noci taky nejsou ideální řešení. No já ideální řešení našla v Coworkingu s hlídárnou. :D Za necelé čtyři hodiny někdy udělám víc než za tři večery doma. Synovi se v Komunitním centru moc líbí - velkou zásluhu na tom má hlídací teta Adélka, které se ke všem dětem chová opravdu moc hezky. Ale super je i vybavení klubu - kuchyňka s ovocem, různí houpací koníci, houpačka, kočárky, autíčka, vláčky, zvířátka, stavebnice, senzorické koberečky... Takové věci ani doma nemáme a tak je to i super rozšíření obzoru pro prcka. Do Coworkingu chodíme už třetí měsíc, syn už si i nalezl kamarády a v Coworkingu se mu líbí víc a víc - jak jsem první návštěvy musela trávit hodně času v herně s ním, poslední návštěvy už se nebojí zabrousit do hlubin herny a jen sem tam si zkontroluje, že jsem pořád na místě u notebooku. :)

Coworking jsme začali využívat jako doplněk běžné docházky do klubu. Je to takový „hybridní“ model umožňující pracujícímu rodiči udělat část kancelářské práce přímo z dětského klubu a též být zároveň nablízku, pokud dítě potřebuje. Ocenili jsme aktivitu tet zajišťujících, aby se děti bavily a rozvíjely se. Coworking umožnil, aby byl syn za naší podpory více v prostředí dětského klubu a lépe se adaptoval díky pravidelnému docházení.

Dlouho jsem hledala aktivitu s dcerkou, která by bavila obě strany. Dcerka je velmi společenská a já si ráda odpočnu od aktivit s ní a vyřídím své nejrůznější resty, emaily a práci. Dcerka je ve společnosti jiných dětí s hlídáním a já vidím, že je vše v pořádku a můžu si v klidu vyřídit své záležitost. A zároveň kdykoliv mě potřebuje může za mou přijít ke stolu. Vřele doporučuji všem rodičům, kteří se trápí po večerech s prací, kdy děti spí. Posezení Vám zpříjemní drobným občerstvením a když je hezké počasí díváte se na děti od stolu jak si venku hrají.

S pozdravem, Gabriela Polívková

Na coworkingu jsem byla spokojená, prostor pro práci/svoje vyřizování na PC, i kuchyňka k dispozici, dostatek hraček pro děti. Za dobrého počasí možnost jít ven na dvorek s klouzačkami, kuchyňkou, pískem. Samozřejmě na coworkingu záleží, jak dítě je ochotné hrát si bez maminky, když tam stále je, takže ne vždy vyšlo, že bych měla pro sebe celou dobu čas, ale dcera si navykala postupně aspoň na péči a pozornost někoho dalšího a s jejím (jestli se nepletu Adélky - můžete doplnit) přístupem jsem byla spokojená :)

Anička S.