Motto: „Děti si mohou hrát, rodiče mají žít!“

Reference dětský klub Praha

Báječný a přátelský kolektiv celého centra. Rodinná atmosféra. Vřele doporučuji já i mé děti.

Marie Knapp

Pravidelné hlídání v KC Hrubého Syn František (2,5 roku) dochází od září 2019 minimálně dvakrát týdně na pravidelné hlídání do Komunitního centra Hrubého. Problém s adaptací neměl, protože prostory Centra znal již z různých dřívějších aktivit. Zároveň je hodně společenský, proto jsem očekávala, že se mu bude v kolektivu dětí líbit. Docházka od půl deváté do dvanácti tak pro mne byla rozumným kompromisem mezi mou prací a časem stráveným s mými dětmi. Výsledek ale rozhodně předčil má očekávání. Tety si pod vedením milé a neustále pozitivní paní Terezy Centrum krásně upravily, pro děti funguje výborné zázemí, ve kterém se dobře orientují. I přes to, že je tak malých dětí prakticky každý den ve skupině přes deset, je evidentní, že práce s nimi je kvalitní, dobře vedená a postavená tak, že dětem skutečně něco dává a baví je. Syn se v kolektivu dětí během pár týdnů rozmluvil (což může být samozřejmě jen přirozeným průběhem dozrávání), díky tomu se ale dozvídám, co ve "školce" dělal a jak ho to bavilo. František umí mnoho básniček, říkanek a her, které jsme se doma ani jinde neučili. Rád zpívá, tancuje, u všeho vypráví, že je to "jako ve školce". Kolektiv dětí je dobře vedený, pozoruji, jak syn respektuje ostatní děti i v situacích mimo školku. Získal zkušenosti a měkké dovednosti, které mu jako rodiče nemůžeme dát. Cením si toho, že se děti prakticky za každého počasí dostanou ven na hřiště nebo na dvorek. Jsem ráda, že má kalhoty od bláta a ve vlasech písek, protože je jasné, že si pobyt venku opravdu užil a neseděl někde na lavičce nebo nepochodoval ve dvojicích po sídlišti. Tety si také pro děti připravují báječné aktivity, František si užil svůj první karneval, z Mikulášského programu si přinesl krásný dáreček. Všechny tety jsou milé a příjemné, komunikace probíhá bez problémů. Jediné, co se synem prakticky pokaždé řeším, je, že málo jedl a hlavně moc nepil. Je to ale spíše tím, že na to prostě nemá čas a není v ničích silách ve větším počtu dětí toto ohlídat. Bojujeme s tím i doma, kde ale mám na starosti jen dvě děti a pití mu připomínám prakticky neustále. Docházku do „školky“ jsme museli na žádost syna natáhnout na maximum, chodí tedy od osmi hodin (ráno nemůže dospat :D) a vyzvedávám ho před jednou. Stejně ale opouštíme Komunitní centrum s pláčem a celé sídliště ví, že "né, já ci eště ve štouce být!"

K.J.

My byli s průběhem příměstského táboru velmi spokojeni. Jako rodič jsem byla spokojená s celkovou organizací, s bezpečnosti prostoru, ve kterých si děti hrály. Paní Kohoutová byla moc příjemná, ochotná zodpovídat dotazy. A děti byly neméně spokojene. Líbil se jim program, zahrádka a přístup "vychovatelek".

Hana Gažáková a Kája s Elenkou

KC Hrubého doporučuji všem, kteří by rádi své děti socializovali v čistém, hezkém a milém prostředí.Osobně bych přidala více "programu" jako je zpívání nebo tancování, ale chápu, že v takovém množství dětí a různověkosti, není možné vše.

Co mi přijde až neskutečné je cena za hodinu hlídání. Za váš postoj, vyhovět co nejvíce rodičům se skláním. Takových lidí je málo. Terku a její tým rozhodně doporučuji.

H.K.

Jsem Jaroslava Humlova tkz.hlídacé babicka ktera získala praci v KC Hrubeho na Praze 8.Věnuji se detem ve věku do 3 let a pod vedením p.Terezy Kohoutove je to prace ktera mě naplnuje a prostredí ve kterem se děti pohybuji je užasne i s pravidelnymi prochazkami.Rodiče děti jsou nadmíru spokojeni a cely kolektiv je vyborny.

Rozhodli jsme se umístit naši malou dceru do školičky z více důvodů - jednat s cílem, aby se osamostatňovala, byla v kontaktu s dětmi, zvykala si nebýt jen s maminkou a rodinou, ale i z důvodu postupného tréninku na "velkou" školku, do které by za rok mohla jít. Dcera je drobný skřítek, a tak jsme s napětím očekávali, jak to vše bude zvládat.... A výsledek? Do školičky by chodila pořád, jakmile vidí budovu komunitního centra, už křičí radostí "Tetaaaaa!!!" a mě vyhání do práce. Dosud nebyla žádná slzička, žádný stesk, jen samé nadšení :-) Veškeré aktivity jsou dobrovolné, podle jak se dítě zvládne zapojit, nic není problém a tety jsou prostě skvělé! Moc děkujeme!!!

Jana Krejčí

Pravidelné hlídání v KC jsme využívali nejdřív třikrát, později čtyřikrát týdně od dvou do tří let dcery. V tomto věku jí už velmi bavilo být mezi dětmi, ale ještě by nezvládala pevný program ve školce. Proto bylo ideální, že v KC měla možnost si hrát s jinými dětmi, vyzkoušet si nové hračky a aktivity, ale vždy s ohledem na to, že tety nabízely i jiné, alternativní aktivity a program pohotově přizpůsobovaly aktuálním náladám, potřebám, počtům dětí, počasí, vlastním možnostem. Dcera se do KC vždycky moc těšila a já jsem věděla, že se tam má dobře. Velmi si vážím lidský přístup tet, možnost Tereze kdykoliv zavolat, na čemkoliv se s ní domluvit a toho, že i ona se na mnoho věcí ptala dopředu, aby mohla co nejlépe pečovat o jí svěřené děti.

M. Hromadová

Pravidelné hlídání dětí v KC Hrubého vedené paní Bc. Terezou Kohoutovou, DiS. považuj za ideální mezi stupeň mezi školkou a domácí péčí. Především díky možnosti libovolně dlouhé adaptace dítěte, kdy rodič může trávit v centru čas s dítětem podle jeho potřeb. Dítě se tak může pozvolna a bez nátlaku začlenit do kolektivu. Dále oceňuji respektující přístup k dětem a to především fakt, že nejsou nuceny účastnit se společných aktivit a jídla, když nechtějí. Hlídací tety jsou mladé slečny, kdy by někdo mohl namítat, že nemají zkušenosti, či patřičné vzdělání, nicméně mnohem důležitější je pro mě osobně, že to s dětmi umí a chovají se k nim hezky. Pochválit musím všechny, avšak Klárka má přirozený talent na péči o malé děti a děti to vnímají.

K. Bžochová

Dobrý den, s hlídáním v KC Hrubého jsem velmi spokojená. Je vidět, že všechny tety, které se o děti starají, mají děti rády, jsou klidné, s klidem řeší případné konflikty mezi dětmi a dětem se věnují. Jsem ráda, že s dětmi chodí i ven. Můj syn na hlídání chodí rád. Když odcházím, jsem klidná, protože vím, že je v dobrých rukách. Hlídání má na starosti paní Tereza Kohoutová, která je velice příjemná a úžasně klidná a vyrovnaná. Má moji plnou důvěru a k dětem se chová úžasně.

V. Hudličková

Na školičku v KC Hrubého si naše Mariánka, která teď už je jako "velká holka" chodí do státní, často s láskou vzpomene... Vyhovoval nám malý kolektiv a tety, které si s dětmi opravdu hrají, místo aby na ně jenom dohlížely. Já zase nezapomenu na pondělní ranní scénky, kdy Mariánka - s docházkou od úterý do pátku - plakala, že dneska se nejde do školky... To je asi nejlepší ocenění, jaké školka vůbec může získat!

Pavla Kosová

S hlídáním v KC Hrubého jsem byla velmi spokojená já i moje dcera. Ještě teď ve školce vzpomíná na svou "malou školku". Hlídací tety i Terka byly vždy velmi spolehlivé, neměly jsme žádný problém, vždy jsme se na všem v pohodě dohodly.

Šárka Hudemová

Hlídání Toníka v KC Hrubeho bylo pro nas velkým přínosem. Jemně a postupně ho to připravilo na nástup do "velké" školky, naučil se být pár hodin bez rodičů a v přítomnosti ostatních dětí.Prostředí školky je příjemné, malá, ale dostatečně vybavená třída, dvorek na venkovní hrátky nebo dětské hřiště v bezprostřední vzdálenosti, to vše těm malým lumpikum bohatě stačilo. Moc sem si cenila tvoření, a krásných výrobku co Tonda nosil domu, malování, zpívání s dětmi. Bezproblémová komunikace a chod školky byl zajištěn paní Kohoutovou. Toník měl "malou školku" jak ji sám říkal, moc rád. Doufam, že se nám poštěstí a pozná i toto hlídání mladší sestřička Týna.

Slukovi

Hlídání v KC Hrubého a příměstské tábory fungují skvěle, zabaví děti všech věkových kategorií. Dvouletá dcera chodí do KC Hrubého moc ráda, tety jsou moc hodné a ochotné. Paní Kohoutová hlídání perfektně organizuje. Opravdu doporučuji.

Jana Pavlíčková

Dobrý den, ve svém druhém těhotenství jsem se začala poohlížet po hlídání mého jestě dvouletého synka aby toho na mě nebylo najednou moc. Jelikož jsem předtím pracovala pro školičku,kde se k dětem nechovaly přátelsky,dávala jsem si pozor na prostředí. Velmi mě překvapila vstřícnost vůči dětem v hlídání KC Hrubého,již při vstupu na mě dýchla klidná atmosféra, pohodově si hrající děti,žádný křik,a hlavně-super ochotné usměvavé tety pomoct dítěti,třeba i přebalit,trpělivě překračující hračky a s klidnou hlavou řešící dětské“spory”. Paní Kohoutová je vždy velmi ochotná a vždy ráda vyjde vstříc. Synek je tam moc spokojený,těší se na děti,tety, a pak zase nechce domů.

Jana Jahodová

Službu hlídání dětí využíváme od září 2019 a i když jsem se synem nejdřív zhruba 4 měsíce do Centra chodila a zůstávala tam s ním, stejně jsem se chvíle, kdy ho tam nechám poprvé samotného, docela bála. Syn mě ale naprosto uzemnil, když se po počátečním pár vteřinovém stydění a držení za nohu bez jediné slzičky přidal k hrajícím si dětem a na mě si už ani nevzpomněl. A tak to je vlastně dodnes. Když syna ze školky vyzvedávám, často ho najdu na klíně některé z tet, které si musel oblíbit, protože se na ně ptá i doma. Paní Tereza Kohoutová - odpovědná vedoucí za hlídání dětí - pro děti pořád shání nové hračky a atrakce a pokud jsem potřebovala nějakou změnu nebo úpravu oproti pravidelnému hlídání, vyšla mi vždy maximálně vstříc. Taky je vidět, že ji práce s dětmi velmi baví.

Nevím, jestli je to prostředím, personálem, charakterem mého syna nebo kombinací všeho dohromady, ale vědomí, že se syn do školky těší a že čas tam strávený si užije bez stresu, strachu a slz a často si domů odnese i nějaký vlastnoruční výrobek, mi umožňuje věnovat se s čistým svědomím jiným povinnostem. Vím, že je o něj dobře postaráno.

Hlídání dětí v Komunitním centru Hrubého s tetami Terkou, Verčou a Adélkou můžu maximálně doporučit.

S hlídáním dětí v KC Hrubého jsem maximálně spokojená. Sama jsem se synem docházela od jednoho roku věku na tzv. "zvykačku" několikrát týdně po dobu půl roku. Syn se díky této možnosti velmi dobře adaptoval a v herně se cítí dobře. Taktéž jsem díky tomu měla příležitost pozorovat, jak práce s dětmi probíhá a jak tety s dětmi komunikují.

p

akožto zastánce respektující výchovy oceňuji, že děti mají v rámci režimu daném školkou velkou volnost ve výběru činnosti, které se budou věnovat. Tety se jim po celou dobu hlídání intenzivně věnují (motivují ke hře dítě, které zrovna hledá, čemu se bude věnovat, citlivě pomáhají řešit dětské konflikty, nikoho nekárají a zvládají velmi citlivě i situace, kdy se děti teprve učí na nočník). Přes velkou volnost zde vládne režim, který pomáhá dítěti vrůstat do běžných společných činností (pozvánka k pravidelnému zpívání, ke společnému výtvarnému tvoření, ke společnému stolování, přičemž dítě není nuceno se zapojit, pokud nechce). Současně velmi oceňuji, že jdou děti za každého počasí na hřiště nebo na dvorek a nezůstávají tak celý den uvnitř herny.

Vedle výše uvedeného oceňuji i možnost práce v samostatné kanceláři, která se nachází v budově herny. Umožnilo mi to nechat syna hlídat, a přitom mít zázemí na práci. V neposlední řadě oceňuji i vstřícnou a konstruktivní komunikaci s vedoucí klubu, Terezou. Děkuji celému týmu za vytvoření bezpečného prostředí, kde i ti nejmenší mohou spokojeně pobývat v kolektivu dětí. Hezky zdravím

Eli

S hlídáním v KC Hrubého jsme velmi spokojeni, dcera chodí do školičky s nadšením a moc se tam těší. Tety jednají s dětmi s respektem a věnují se jim. Komunikace ohledně praktických záležitostí je také výborná.

E.D.

V KC Hrubého pracuji jako hlídací teta teprve několik měsíců. Už od první chvíle jsem však věděla, že si zde rychle zvyknu. V prostředí plném příjemných lidí a šikovných dětí to jde zkrátka samo. Líbí se mi, že s dětmi děláme různé aktivity, ať už je to nějaká výtvarná činnost, říkadla spojené s jednoduchými pohyby, poznávání barev, zvířátek a mnoho dalšího. Myslím si, že získané dovednosti jsou skvělou průpravou do klasické školky a mnohé z nich i do života :-)

Adél

DV rámci "hlídací centra" v rámci KC Hrubého jsme navštěvovali příměstský tábor a s nejmladší dcerou navázali od září pravidelnou docházkou. Měla jsem obavy, jak "školkový" režim zvládne a i po několika měsících žasnu, jak si každou návštěvu užívá. Jsem přesvědčená, že kombinace skvělých tet, které si ke každému dítěti vytvářejí individuální vztah, programu, který je výborně přizpůsobený věku dětí a prostředí, které nabízí vnitřní hernu i venkovní hřiště, je předpokladem velké spokojenosti dětí i rodičů. Další výhodou je perfektní komunikace s vedoucí Terezou, s kterou je možné řešit obratem jakékoliv změny, ale i chování a případné specifika dítěte.

Lucie

Děkujeme za všechno co pro ty naše zlatícka ve školce děláte ( a ze to není vzdycky úplně prochazka růžovou zahrádkou)

Zdraví Bára & Kiki

Ráda bych poděkovala paní Terce Kohoutové a jejím tetám za velmi milý a profesionální přístup. Snaží se k dětem přistupovat individuálně, ale zároveň je nenuceně začleňovat do kolektivu. Jsou trpělivé a děti si v nich brzy vybudují důvěru. Děkuji a přeji i nadále mnoho spokojených maminek.

S pozdravem, L.Čiháková

Dobrý den,

chtěli jsme Vám s manželem velmi poděkovat za tu možnost, že k Vám mohla Violka chodit: Byla tam moc spokojená, nám se líbil Váš přístup i přístup tet, velmi nám ta možnost pomohla a oceňujeme, jak laskavé a hezké prostředí dětem vytváříte. Doufám, že se Vám, tetám i dětičkám bude i nadále dařit :).

S pozdravem, Eliška Domincová

Zobrazit více referencí